Episkopat uważa, że przeciwdziała wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich. Faktycznie?
fot. Adobe Stock

Episkopat uważa, że przeciwdziała wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich. Faktycznie?

Wczoraj odbyło się Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, podczas którego zostały poruszone kwestie takie jak zwalczanie pedofilii, katecheza w szkołach czy kolejna Wielkanoc w pandemii.
Aleksandra Zaborowska
Episkopat uważa, że przeciwdziała wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich. Faktycznie?
fot. Adobe Stock
Po zebraniu Episkopatu Polski opublikowany został komunikat podsumowujący poruszone kwestie i postanowienia.  Biskupi wskazali m.in. w jaki sposób Kościół pracuje z organami państwowymi w celu zwalczania pedofilii. Złożono także życzenia papieżowi Franciszkowi z okazji ósmej rocznicy wyboru na zwierzchnika Kościoła.

Episkopat o pedofilii, nadchodzących świętach i katechezie

Biskupi przedyskutowali kwestie katechezy szkolnej, a także zaangażowania świeckich w sprawy Kościoła, a także Fundacji Świętego Józefa – która ma na celu wspierać ofiary przestępstw seksualnych księży.

W komunikacie po spotkaniu podkreślono, że Kościół buduje „ogólnokrajowy system ochrony dzieci i młodzieży oraz pomocy osobom pokrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym”. Episkopat twierdzi także, że w kwestii pedofilii ma miejsce ścisła współpraca z organami państwowymi.

Podczas spotkania poruszono także kwestie kolejnych świąt Wielkanocnych odbywających się w pandemii. Choć biskupi podkreślili, że  „należy zachować konieczną troskę o zdrowie i bezpieczeństwo”, zachęcają do udziału w niedzielnej Eucharystii oraz do uczestnictwa w sakramencie pokuty.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Grzeczne dzieci 1 - Kampania GADKI Fundacji Dzieci Niczyje
Wystartowała kampania edukacyjna GADKI przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Zobacz pierwszy z pięciu filmów promujących tę kampanię.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy