fot. Fotolia.pl

Erotyczny trening – ćwicz i ciesz się lepszym seksem

Chcesz spędzić upojną noc ze swoim partnerem? Wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Działają jak afrodyzjak!
fot. Fotolia.pl
Ćwiczenia, które prezentujemy przyniosą korzyści nie tylko Tobie. Bo zyskasz dzięki nim nie tylko płaski brzuch i jędrną pupę, ale również... większy apetyt na seks. To ucieszy Twojego partnera tak samo jak Ciebie.

– Każdy rodzaj aktywności fizycznej zwiększa wydzielanie endorfin odpowiedzialnych za dobry nastrój. Ale my opracowaliśmy ćwiczenia, które bezpośrednio wpływają na libido. Zwiększają dopływ krwi do narządów płciowych – mówi dr Laura Berman, założycielka kliniki zdrowia seksualnego „Berman Center” w Chicago.
Dr Berman podaje najlepszą receptę na doskonały seks: codzienne ćwiczenia mięśni Kegla i trening, opisany na kolejnych stronach. Pierwsze ćwiczenie najlepiej wykonać wspólnie z partnerem. Na koniec tylko małe ostrzeżenie: efekt jest natychmiastowy! Najlepiej więc ćwiczyć od razu w sypialni.

Rozciąganie – zwiększa elastyczność

Usiądźcie na podłodze naprzeciwko siebie. Rozsuńcie nogi tak, aby tworzyły kąt rozwarty. Wasze stopy powinny się stykać; palce są skierowane w górę. A jeśli Twój partner jest dużo wyższy, oprzyj stopy o jego łydki. Złapcie się za nadgarstki, wyprostujcie plecy i dociśnijcie nogi do podłogi. Wytrzymajcie w tej pozycji 1 minutę, głęboko oddychając. Aby rozciągnąć bardziej mięśnie, pochylcie się w przód, jakbyście chcieli się pocałować. Nie uginajcie kolan.
Redakcja poleca: Ćwiczenia w ciąży: jak wzmocnić nogi - film
Trenerka fitness pokazuje proste ćwiczenie z piłką dla ciężarnych, dzięki któremu poprawisz kondycję dolnych partii ciała.

Bogini nocy dba o mięśnie dna miednicy

Bogini nocy uczy rozluźniania i napinania mięśni dna miednicy, relaksuje dolną część ciała, poprawia elastyczność.
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i oprzyj stopy płasko na podłodze. Unieś ręce nad głowę i połóż je na podłodze, wnętrzem dłoni do góry. Opuść ugięte nogi na boki tak, aby stopy zetknęły się podeszwami. Jeśli nie możesz dotknąć kolanami podłogi, włóż pod nie poduszki. Im bliżej miednicy przysuniesz stopy, tym lepiej rozciągniesz mięśnie. Odetchnij głęboko 3 razy i rozluźnij klatkę piersiową, biodra, uda i mięśnie dna miednicy.

Wiatrak wzmocni uda

Wiatrak – wzmacnia mięśnie brzucha i ud, zwiększa elastyczność.
Przygotuj szalik lub skakankę. Zrezygnuj z tego ćwiczenia, jeśli masz problemy ze stawami biodrowymi lub kolanami. Połóż się na plecach, nogi wyprostowane. Ugnij lewą nogę i przyciągnij kolano do tułowia. Złożony na pół szalik zahacz o podeszwę i chwyć jego końce. Wyprostuj nogę pionowo. Napnij mięśnie dna miednicy i powoli opuść nogę w bok. Wytrzymaj w tej pozycji, robiąc 10 głębokich oddechów. Oba pośladki muszą cały czas dotykać podłogi. Powoli unieś nogę z powrotem. Powtórz ćwiczenie drugą nogą.

Brzuch w ruch

Brzuch w ruch– wzmacnia mięśnie brzucha i pośladków, poprawia ruchomość stawów biodrowych. Zanim zaczniesz, zrób ćwiczenia mięśni Kegla.
Uklęknij, wyprostuj plecy, oprzyj dłonie na biodrach. Zrób jedną serię ćwiczeń mięśni Kegla (pośladki rozluźnione). Następnie napnij pośladki, wypnij biodra w przód i w tej pozycji zrób kolejną serię ćwiczeń Kegla. Rozluźnij pośladki i przesuń je z powrotem w tył. Potem przesuwaj biodra na boki, jednocześnie napinając mięśnie Kegla i dolnej części brzucha. Gdy przesuwasz biodra w prawo, napinaj prawy pośladek i odwrotnie. Powtarzaj przez 30 sekund.

Trening z poduszką czyni cuda

Trening z poduszką – wzmacnia mięśnie dna miednicy, mięśnie skośne brzucha oraz wewnętrzne i zewnętrzne ud.
Połóż się na plecach, ugnij nogi i oprzyj stopy płasko na podłodze. Ściśnij kolanami poduszkę, ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mocno mięśnie dna miednicy (wyobraź sobie, że podciągasz je jednocześnie w górę i w tył). Następnie napnij mięśnie brzucha i unieś głowę oraz barki o kilkanaście centymetrów. Wytrzymaj przez 3 głębokie oddechy. Robiąc wdech, rozluźniaj brzuch, robiąc wydech – napinaj go. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 10 razy.
– Połączony trening mięśni brzucha i dna miednicy najlepiej wzmacnia te drugie. Możesz nie wierzyć, ale te mięśnie mogą się poruszać w dół, w górę, a nawet na boki! Gdy je wyćwiczysz, otworzy się przed Tobą świat zupełnie nowych doznań – zapewnia Laura Berman.

Ćwicz codziennie inaczej: mięśnie Kegla

Trening poprawia dopływ krwi do narządów płciowych, co zwiększa podniecenie. Dodatkowa korzyć: mocne mięśnie Kegla pozwolą ci uniknąć problemu z nietrzymaniem moczu, jaki często dotyka kobiety po porodzie.
Aby zlokalizować mięśnie dna miednicy, wyobraź sobie, że próbujesz powstrzymać strumień moczu. Powoli napnij mięśnie i wytrzymaj 10 sekund. Potem rozluźnij je na 10 sekund. Powtórz 10 razy.
Następnie spróbuj wykonać to ćwiczenie szybciej – krótsze napinanie i rozluźnianie angażuje więcej włókien mięśniowych. Powtórz szybkie napinanie i rozluźnianie 10 razy. Codziennie rób po jednej serii „wolnej” i „szybkiej”. Po kilku dniach postaraj się zwiększyć ilość serii do 3.


ZOBACZ TEŻ: Seks po porodzie – 7 problemów, które da się rozwiązać
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy