GRY
 
 

Etnoczwartek - Chałupa od parady

16.08.2012r., godz.17.00 Podczas najbliższego czwartkowego spotkania w Muzeum Etnograficznym dowiemy się ile prawdy kryje się w powiedzeniu „Pokaż mi swoje mieszkanie a powiem ci kim jesteś”.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Wybierzemy się na wycieczkę po Parku Etnograficznym w poszukiwaniu śladów minionej codzienności. Sprawdzimy jak wiejskie gospodynie dbały o swe izby, aby godnie się prezentowały. Będziemy odczytywać na podstawie wyglądu wnętrz dawne historie. Zajrzymy do izb zarówno ubogich, jak i zamożniejszych rodzin chłopskich. Obejrzymy kiedyś używane meble, przedmioty codziennego użytku, rozmaite drobiazgi i przypomnimy sobie czynności z nimi związane. Dowiemy się jak rozpalano ogień w piecach zanim pojawiły się zapałki, jak oświetlano izby przed pojawieniem się na wsi elektryczności, i co pełniło funkcję dzisiejszej lodówki, pralki czy kuchenki. Zwiedzimy izby, kuchnie i komory i przekonamy się, że nasi przodkowie mieli mnóstwo świetnych pomysłów na aranżowanie wnętrz. Poznamy też ich upodobania estetyczne. Na zakończenie uczestnicy zaprojektują i zaaranżują własne izby marzeń.

Prowadzenie: Joanna Sójka-Tomczyk

Bilety: 5 zł – normalny, 3 zł ulgowy

Muzeum Etnograficzne
Wały gen. Sikorskiego 19 
Toruń
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj