Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Etnoczwartek w Muzeum Etnograficznym

19.07.2012r., godz.17.00 Muzeum Etnograficzne zaprasza rodziców i dzieci na wakacje bez komputera.
Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Za oknami deszcz i chłód, aż nie chce się wychodzić z domu, a to przecież wakacje! Dla starszych, którym pogoda uniemożliwiła wyjazd nad morze czy w góry, i młodszych, którym broni nawet wyjścia na podwórko, Muzeum Etnograficzne przygotowało wyjątkową wakacyjną propozycję. W czasie najbliższego Etnoczwartku,

Można będzie wypróbować swoich sił w dawnych zabawach i grach towarzyskich. Co to jest klipa? Jak się grało w pliszki albo w nóżki cielęce? Czy do zabawy rzeczywiście niezbędny jest komputer albo konsola? Pracownicy Muzeum opowiedzą o tym, w co można się bawić i jak spędzano wolny czas dawniej, gdy nie istniały jeszcze gry komputerowe, a oglądanie telewizji nie było rozpowszechnioną formą rozrywki. Sięgniemy nawet do czasów dawniejszych – przedmedialnych - kiedy gry towarzyskie były ulubioną formą wspólnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez dzieci. Uczestnicy spotkania poznają genezę oraz reguły wybranych gier. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do przypomnienia sobie i poznania zasad różnych gier i zabaw oraz zagrania w niektóre z nich.

Zapraszamy – jak co tydzień – dorosłych, a wyjątkowo także dzieci od 11 l.

Bilety: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł.

Wały gen. Sikorskiego 19 
87-100 Toruń
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Aby wspomóc leczenie zakażenia pasożytniczego u dzieci, warto wprowadzić do diety malucha to, czego nie lubią pasożyty. Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Mogą to być. m.in.: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy