GRY
 
 

Etnoczwartek w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

28. 07. 2011r. o godz. 16.00 W co się bawić? Na to pytanie znajdą odpowiedź wszyscy, którzy trafią do Muzeum Etnograficznego.

wydarzenia
fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Tematem spotkania będą tradycyjne gry, zabawy i inne zajęcia służące umileniu czasu wolnego od pracy czy nauki. Spróbujemy przypomnieć różne sposoby pradziadków na nudę. Poznamy liczne dawne wiejskie zabawki, wieloma się pobawimy a niektóre spróbujemy zrobić sobie sami. Przypomnimy też dawne gry i zabawy wiejskie i miejskie. Wielu z nich towarzyszyły wyliczanki i rymowanki, których będzie okazja nauczyć się na pamięć. Nie zabraknie zabaw z tańcem i śpiewem. Miłośnicy zagadek i szarad też znajdą coś dla siebie. Spotkanie planowo odbędzie się w Parku Etnograficznym a w razie niepogody scenerią do zajęć będzie najnowsza wystawa w spichlerzu Zwierzęta idą do nieba autorstwa Genowefy Magiery. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi. Radzimy zabrać aparaty fotograficzne, gdyż można będzie zrobić sobie atrakcyjne zdjęcia z licznymi rekwizytami w klimacie wiejskiego życia sprzed 100 laty.

Spotkanie poprowadzą muzealniczki: Maria Pokrzywnicka i Marta Domachowska.
Bilety wstępu indywidualne: 5zł normalny i 3 zł ulgowy oraz 10 zł bilet rodzinny.

Zapraszamy, liczba biletów ograniczona.

Więcej informacji na stronie »

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj