GRY
 
 

Etnowyprawka Malucha

15.11.2012r., godz.10:00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na pilotażowy cykl zajęć muzealnych dla małych dzieci (od 6 do 18 miesiąca życia) i ich opiekunów.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
fot. Joanna Domachowska
Każde spotkanie to niezwykła wyprawka w świat polskiej kultury ludowej, tak skonstruowana, by odpowiadać potrzebom małych odbiorców poznających rzeczywistość wszystkimi zmysłami.

W czasie zajęć główną formą aktywności będzie zabawa, dzięki której dzieci poznają wybrane wątki dawnej wiejskiej codzienności. Spotkania będą okazją do eksperymentowania z typowymi dla kultury tradycyjnej materiałami i surowcami m.in. drewnem, gliną, piaskiem, naturalnymi tkaninami itp. W dawnej chłopskiej rzeczywistości bardzo ważnym elementem był ludzki głos, dlatego na zajęciach nie zabraknie piosenek, wyliczanek
i wokalnych zabaw ludowych.

Na pierwszym spotkaniu ruszymy tropem ziaren zbóż, poznamy ich kształt, kolor, zapach, dźwięki, jakie wydają, kiedy są przesypywane, sprawdzimy co z nich powstaje, zobaczymy również jak wyglądała kaszka, którą warzyła sroczka.

Atutem spotkań w Muzeum Etnograficznym jest bezpieczna, przestrzenna sala edukacyjna, a także możliwość realizacji zajęć w okresie wiosenno-letnim na terenie parku etnograficznego. Dzięki muzealnym zajęciom najmłodsi mieszkańcy Torunia będą mogli od pierwszych miesięcy życia „być za pan brat” z polską kulturą tradycyjną, a przestrzeń muzeum stanie się otwarta i przyjazna dla rodzin z małymi dziećmi.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, na każde obowiązują wcześniejsze zapisy (czekamy do 13 listopada, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 566228943), warto zabrać odzież na przebranie dla dziecka i dorosłego, opłata: 20 zł/1,5 godz. (jedne
zajęcia).

Sponsorem pierwszego spotkania jest GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE BIOBABALSCY Aleksandra i Mieczysław Babalscy

Muzeum Etnograficzne
Wały gen. Sikorskiego 19 
87-100 Toruń
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj