GRY
 
 

Europejski Tydzień Rekina 2011

15-23.10.2011r., Europejski Tydzień Rekina. Jest to wydarzenie organizowane przez Shark Alliance – europejską sieć organizacji pozarządowych wspierających walkę o właściwą opiekę prawną dla europejskich rekinów.

wydarzenia, AKWARIUM GDYŃSKIE MIR-PIB
Do akcji przyłączają się również europejskie muzea oraz ogrody zoologiczne, w tym Akwarium Gdyńskie MIR-PIB. W tych dniach wiele punktów na ekspozycji będzie poświęconych właśnie rekinom.

Dowiedz się jaka jest rola rekinów w przyrodzie, co oznacza finning, kto tak naprawdę jest najgroźniejszym drapieżnikiem na świecie, dlaczego gatunki rekinów są zagrożone i jak możemy im pomóc.

Jak co roku, w ramach wydarzenia zbierane będą podpisy pod petycją skierowaną do Komisji Rybołówstwa Unii Europejskiej. Petycja ma na celu wykazanie poparcia społecznego dla propozycji zmian w regulacjach prawnych dotyczących poławiania rekinów. Petycja ta dostępna jest również online »

Program Europejskiego Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB:
15-16/22-23 października 2011
    •    10:00 – 15:00: Wejście do Akwarium: Punkt informacyjny
    •    W specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym  goście Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB będą mieli okazję zapoznać się z obecną sytuacją rekinów europejskich i wypowiedzieć się w ich obronie podpisując petycję skierowaną do członków Parlamentu Europejskiego.
    •    Chętni będą mogli wypełnić anonimowy kwestionariusz dotyczący ogólnego postrzegania rekinów. Statystyczne opracowanie kwestionariusza będzie można zobaczyć na stronie AG po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Rekina.
    •    10:00 – 15:00: Sala Kinowa: Gospodarze rafy
    •    Dowiedzmy się więcej na temat rekinów i ich losów. Zapraszamy do Sali Kinowej, gdzie o każdej pełnej godzinie będzie wyświetlany film „Gospodarze rafy”.
    •    10:00 – 15:00: Galeria Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB
    •    „Nie taki straszny rekin jak go malują!” – kącik plastyczny dla dzieci. Tu każdy chętny będzie mógł także zaopatrzyć się w rysunek rekina - na buzi!
    •    „Ratujmy rekiny” Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj prezentację multimedialną.
    •    „Zęby rekina” - zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się zębom i szczękom rekina pod mikroskopem.
    •    W Galerii pojawi się też wystawa zdjęć rekinów.

23 października o godzinie 14:00 wyświetlimy liczbę podpisów zebranych w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB pod petycją w sprawie zaostrzenia przepisów chroniących rekiny.

Również członkowie Klubu Młodego Odkrywcy Mórz MIR-PIB będą mieli okazję się popisać. W Galerii Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, w dniach 15-16/22-23 października, w godzinach 10:00 - 15:00 będzie można wykonać prace plastyczne związane z ochroną rekinów. Jest to okazja do zdobycia kolejnej pieczątki Klubu i przyczynienia się do polepszenia losu rekinów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone upominkami.

Dorośli również mogą pomóc. Shark Alliance organizuje konkurs na materiały foto/video. Nagroda rzeczowa będzie skromna, ale najlepsze prace zostaną przedstawione europejskim Ministrom Rybołówstwa. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB będzie przyjmować prace przyniesione osobiście, przesłane tradycyjną pocztą na adres:

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB
Al. Jana Pawła II 1
81-345 Gdynia
lub drogą elektroniczną: wpodlesinska@mir.gdynia.pl

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj