Czy można farbować włosy w ciąży? Porady położnej [WIDEO]

Farbowanie włosów w ciąży przez jednych uważane jest za bezpieczne, a przez innych absolutnie niedopuszczalne. Położna Maria Kuć wyjaśnia, że w ciąży można malować włosy, pod pewnymi warunkami.

Zobacz inne z serii: Pogromcy mitów (10)

Farbowanie włosów w ciąży w dzisiejszych czasach jest dozwolone i bezpieczne, jeśli tylko wybierzemy odpowiednią farbę i zabieg odbędzie się w dogodnych warunkach. O tym, na co ciężarna powinna zwracać uwagę, zanim zdecyduje się pomalować włosy, mówi położna Maria Kuć.

Czy można farbować włosy w ciąży?

Przyszłe mamy często zastanawiają się, czy w czasie ciąży mogą malować włosy, czy może zawarte w farbach składniki chemiczne są na tyle szkodliwe, że mogłyby zagrozić rozwijającemu się dziecku. Na pytanie o to, czy farbowanie włosów jest niezdrowe dla ciężarnej, wypowiedziała się w naszym materiale wideo położna Maria Kuć. - Farbowanie włosów jest dozwolone. Czasami jedynie w pierwszym trymestrze ciąży odradza się farbowania włosów ze względu na to, że wtedy powstają wszystkie narządy dziecka – stwierdziła położna.

Jakie farby do włosów można stosować w ciąży?

Wśród dostępnych obecnie na rynku  produktów do farbowania włosów bez trudu znajdziemy farby bez amoniaku i z bezpiecznym składem chemicznym, i takie właśnie powinny wybierać przyszłe mamy. Poza tym, jak podkreśla ekspertka, ważne jest też to, by malowanie odbywało się w przewietrzonym pomieszczeniu. Jeżeli kobieta zastosuje się do powyższych porad specjalisty położnej na temat farbowania włosów w ciąży, nie powinna mieć obaw, że wykonanie tego zabiegu zaszkodzi jej maleństwu.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy