Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Farma Iluzji w niespełna dwa lata od powstania stała się obowiązkowym przystankiem na trasie rodzin, które chcą aktywnie spędzić wolny czas.
Położona jest u zbiegu województw lubelskiego i mazowieckiego.

Latająca Chata, Tunel Zapomnienia i Grobowiec Faraona

Dzisiaj Farma mieści się na przestrzeni czterech hektarów. Każdego roku  odwiedzający Farmę mogą skorzystać z nowych atrakcji dedykowanych nie tylko najmłodszym. W sezonie letnim (trwającym od kwietnia do października) podziwiać można atrakcje związane ze sztuką iluzji: Latającą Chatę Iluzji, Muzeum Iluzji, Tunel Zapomnienia czy Grobowiec Faraona.

- Cały czas tworzymy nowe atrakcje. Wykorzystujemy nie tylko nasze pomysły, ale także warunki naturalne, jakie dostarcza nam sam teren, na którym znajduje się Farma Iluzji. W tym roku otworzyliśmy Szlak Trapera, gdzie dzieciaki mogą poczuć się, jak bohaterowie powieści czy filmów przygodowych. Znaleźliśmy na Farmie zapomniany staw, który wykorzystaliśmy, by stworzyć przeprawę promową. Piękny brzozowy lasek zagospodarowaliśmy na potrzeby toru przeszkód – opowiada Tomasz Wielemborek pomysłodawca Farmy Iluzji.

Zobacz, jak można bawić się na Farmie Iluzji:Farma Iluzji czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 11-18, a w weekendy od 11 do 19.
W ramach biletu odwiedzający do dyspozycji mają stałe eksponaty w skali Makro, czyli Meble Olbrzyma, Gigantyczne Szachy i Chińczyka.  Dodatkowo podziwiać mogą iluzyjne eksponaty czynne przez cały rok: Ścieżkę Złudzeń, Magiczny Domek, Lewitujący Kran czy Studnię Nieskończoności.

Dla pasjonatów dłuższego zwiedzania Farma Iluzji proponuje spacer w Tunelu zapomnienia, poznanie eksponatów w muzeum Iluzji czy wizytę w prawdopodobnie jedynej na świecie Latającej Chacie Tajemnic.

Dla ciekawskich Farma Iluzji przygotowała również konstrukcje do aktywnej zabawy: Lewitujące Piłeczki, Lasek doświadczeń i nierealny trójkąt w realnym świecie. Dzieciom najbardziej ceniącym przygody spodobają się wiklinowy labirynt z tajemniczą zagadką w tle, tor SEGWAY czy zatoka piratów dla ciekawskich paleontologów.

Farma Iluzji od kuchni

Farma Iluzji stawia przede wszystkim na swobodną atmosferę. – Dlatego na Farmie nie znajdziecie zakazów, nakazów. Nasi goście mogą skosztować dań serwowanych przez nasza kuchnię albo przynieść własne jedzenie i zorganizować sobie rodzinny piknik – zachęca Tomasz Wielemborek.

Rodzinom, które cenią sobie gotowanie na świeżym powietrzu Farma Iluzji dostarcza przestrzeni pod ognisko czy grilla.
 

Zima na Farmie Iluzji

Farma Iluzji działa nie tylko w sezonie letnim. Zima dostarcza innych, równie magicznych atrakcji. Grobowiec Faraona w okresie od grudnia do marca przemieni się w Zamek Królowej Śniegu, do wspólnej zabawy zaproszą Elfy z fabryki zabawek, a dziecięcych życzeń wysłucha Mikołaj prosto z Laponii. W tym roku po pierwszy wystartuje Tor na śnieżne tuby.
 

- Zima na Farmie Iluzji, która na ten czas staje się Farmą Mikołaja, stwarza niepowtarzalny klimat, który spodoba się dzieciom i ich rodzicom. Przez trzy miesiące sezonu zimowego na Farmie mieszka najprawdziwszy Mikołaj, który oczarowuje dzieci magią Świąt. Największym optymizmem napawa mnie fakt, że wiara w moc Świętego Mikołaja nadal istnieje, a na Farmie jest ona szczególnie silna – dodaje Tomasz Wielemborek.


Więcej informacji o Farmie Iluzji można znaleźć na stronie internetowej www.farmailuzji.pl, a także na Facebooku https://www.facebook.com/FarmaIluzji?fref=ts.

 
Oceń artykuł

Ocena 2 na 3 głosy

Popularne tematy