Łazienki Królewskie

Ferie w Łazienkach Królewskich

15.01 - 29.01.2012r., Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na zimowy program edukacyjny.
Łazienki Królewskie
Zimowy program edukacyjny:

Weekendy z Mapą Odkrywców i Wiewiórek
terminy: wszystkie weekendy ferii
koszt: 2 zł w kasach Muzeum

Kim jest Sarynka Marynka? Ile córek ma Pan Wiewiórek? Gdzie znajduje się wiekowy dąb i Chińska Aleja? Jeżeli chcesz, żeby spacer po Łazienkach był prawdziwą przygodą zapraszamy do rodzinnych zabaw z Mapą Odkrywców i Wiewiórek w każdy weekend ferii zimowych. Mapa sama dostosowuje się do wieku dzieci, a od kreatywności rodziców zależy jak długo będzie trwała przygoda.

Mapę z naklejkami można zakupić w kasach Muzeum w promocyjnej cenie 2 zł.

Okulary Salomona – warsztaty oglądacza sztuki
terminy: 15.01, 22.01, 29.01 g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice wstęp wolny)
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie

Warsztaty oglądacza sztuki dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym poznamy wybrany obiekt muzealny z Pałacu na Wyspie, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z przestrzenią muzealną i uczą się jak przeżywać sztukę.

Podczas ferii tytuły naszych spotkań to: „Nie budzić Amora!”, „Czujny Cerber” i „Czasomierz”. Uczestnicy warsztatów zmierzą się z budową własnych skrzydeł, poznają mityczne tajemnice i odbędą podróż w czasie aż do epoki oświecenia!

15.01 tytuł warsztatu: Nie budzić Amora! Kim jest mały chłopiec, który śpi przy kominku w Galerii Obrazów w rezydencji króla? Do czego służą mu łuk i strzały? Podczas warsztatów poznamy kilka ważnych pałacowych tajemnic. Dowiemy się jakie Amory mają zadania i od kogo nauczyły się latać. Na sam koniec naszego spotkania zbudujemy własne skrzydła.

22.01 tytuł warsztatu: Czasomierz Czy czas można złapać, namalować, wyrzeźbić? Jeśli płynie jak woda… nalać do naczynia? Zapraszamy na podróż w czasie z „Ekipą badawczą”. Spróbujemy odkryć tajemnicę malowideł Sali Balowej sprzed dwustu lat. Uzbroimy się w lornetki, metry i miarki, aby obejrzeć historię związaną z czasem. Na sam koniec zaprojektujemy swój własny Czasomierz.

29.01 tytuł warsztatu: Czujny Cerber Czy ktoś widział psa o trzech głowach? Może ktoś słyszał potrójne szczekanie wydobywające z przerażających psich pysków w Parku Łazienkowskim? Na zajęciach oswoimy i zaprzyjaźnimy się z Cerberem królewskim psem o trzech łbach, strażnikiem tajemniczego świata, który czuwa przy kominku. Dowiemy się jak wygląda i pachnie jego królestwo, a także sami stworzymy trzygłowego przyjaciela, który czujnie będzie nas pilnował.

Łazienkowy Zwierz – warsztaty kreatywne
terminy: 22-24.01 g. 10:00
bilet na 3 dni: 50 zł
miejsce spotkania: Stara Kordegarda

Trzydniowy cykl multidyscyplinarnych warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat, na którym poznamy przedmioty z kolekcji Muzeum Łazienki Królewskie, które nawiązują do motywów zwierzęcych. Każdego dnia warsztatów będziemy również poznawać tajemnice mieszkańców Ogrodu Łazienkowskiego przez pryzmat obrazu, słowa i przestrzeni. Na zajęciach będziemy fotografować, słuchać opowieści i stworzymy wspólną instalację plenerową.

Rozśpiewania Warszawskie
termin: 28.01 g. 17:30
wstęp wolny
miejsce spotkania: Stara Kordegarda

Spotkaj kolędników na terenie Ogrodu Łazienkowskiego. Od godziny 17:30 do Starej Kordegardy zapraszają Rozśpiewania Warszawskie i przyjaciele na wieczór kolędowy z tradycyjnymi kolędami i szczedriwkami ze Wschodu. Wieczór będzie miał charakter wspólnego kolędowania, więc rozgrzewajcie głosy już od rana!

Designerskie Skarbonki – warsztaty kreatywne
termin: 29.01 g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice otrzymują bezpłatne bilety na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta)
miejsce spotkania: Stara Kordegarda

Warsztaty towarzyszące wystawie „Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska Kolekcja medali Stanisława Augusta” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy kreatywnych warsztatów dowiedzą się czym płacono dawniej, czemu służy handel wymienny i co określa wartość produktu. W drugiej części warsztatów dzieci wykonają własne skarbonki.

W ramach Zimy w Mieście 2012 przygotowaliśmy cykl bezpłatnych lekcji muzealnych:
terminy: przez całe ferie
Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji

· Ale Medale! – lekcja numizmatyczna towarzyszące wystawie Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta
· Bal po królewsku – lekcja o zwyczajach karnawałowych w czasach Oświecenia
· Poznaj Pałac! – lekcja o tajemnicach ikonografii i historii Pałacu na Wyspie

Rezerwacje: edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 183
więcej »
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy