GRY
 
 

Ferie w Muzeum

21-31.01.2013r., Z okazji zimowych ferii i związanej z nimi przerwy w zajęciach szkolnych Muzeum Warmii i Mazur przygotowało dla mieszkańców Olsztyna specjalną ofertę.

Muzeum Warmii i Mazur
Dla grup zorganizowanych  są to warsztaty pt. Karnawał po warmińsku, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z dawnymi zwyczajami karnawałowymi. Dowiedzą się, co to są dwunastki, czym były zapusty, jakie maszkary wchodziły w skład orszaku przebierańców i kim był szemel? W drugiej części zajęć dzieci własnoręcznie wykonają kotylion (koronę obrzędową).
 
Dla dzieci wraz opiekunami zostały przygotowane zajęcia z cyklu Rodzinne ferie w Muzeum Warmii i Mazur. Zamiast spędzać czas przed ekranem telewizora lub komputera warto skorzystać z zaproszenia do olsztyńskiego zamku, gdzie w każdy wtorek i czwartek będą miały miejsce warsztaty pod tytułem Muzealne ABC.
To wspaniała okazja by zapoznać się z warsztatem pracy muzealnika, dowiedzieć się czym jest obiekt, kolekcja i ekspozycja oraz poznać kilka muzealnych tajemnic. Zajęcia będą miały charakter warsztatów. Uczestnicy wcielą się w role poszukiwaczy i opiekunów zabytków oraz będą mogli spróbować swoich sił w przygotowaniu własnej wystawy.
 
Grupy zorganizowane:
* warsztaty “Karnawał po warmińsku”
* środa oraz piątek
* opłata 7 zł od uczestnika + 30 zł od grupy
* konieczność rezerwacji (tel. 89 527 95 96 w. 31)
* godzina do ustalenia podczas rezerwacji 
 
Osoby indywidualne (dzieci z opiekunami)
* warsztaty “Muzealne ABC”
* wtorek oraz czwartek
* początek godz. 12.00
* wstęp 7 zł.
* brak konieczności rezerwacji
 
Więcej informacji: Muzeum Warmii i Mazur, Dział Edukacji tel. 089 527 95 96 w. 31.

Muzeum Warmii i Mazur
ul. Zamkowa 2
10-074 Olsztyn
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj