GRY
 
 

Ferie w Olsztyńskim Teatrze Lalek

28.01-9.02.2012r., Olsztyński Teatr Lalek zaprasza dzieci na ferie.

logo Olsztyński Teatr Lalek
fot. Olsztyński Teatr Lalek
28 i 29 stycznia oraz 7,8 i 9 lutego
Prawda czy fałsz? Wybór należy do Ciebie! Fałszywa Księżniczka, opowieść przeniesiona na scenę przez Krystynę Jakóbczyk - dzieje się w królestwie, którego mieszkańcy spętani są więzami konwenansu. W ich życiu nie ma miejsca na uczucia, emocje, odstępstwa od utartych reguł. Liczy się beznamiętne podążanie za schematem. Dworzanie są wobec siebie obojętni. Milczą – a to milczenie ma wymiar emocjonalny i uczuciowy. Co zrobią, gdy za sprawą księżniczki Felicji wkradnie się w ich życie odrobina radości i szaleństwa...przekonajcie się sami.

Sztuka zmusza do refleksji i dyskusji nad koniecznością wyboru pomiędzy powinnością a prawem człowieka do szczęścia i miłości. Można w niej odnaleźć prawdy uniwersalne, które odnoszą się zarówno do zamierzchłej przeszłości, jak i dzisiejszej rzeczywistości. Ani na kartach historii, ani obecnie, nie brak bowiem ludzi tkwiących w pułapce konwenansu, którzy zamiast okazać emocje przybierają maski. 

Muzyczne obrazki Ani Brody
W lutym Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na muzyczne obrazki Ani Brody. Artystka tak zachęca do udziału w spotkaniach: Zapraszam dzieci i rodziców na koncert i muzyczną zabawę słowami i dźwiękiem. W towarzystwie cymbałów, kanteli i innych niespodziewanych instrumentów. Będę wyczarowywać najlepsze zimowe piosenki - zwariowane, rozbrykane, a także kołysanki pełne dobrych snów. Na koniec specjalna piosenka inspirowana magią teatru. Wierszyk i melodia utkana na kanwie obejrzanego spektaklu. 
4, 11, 18 i 26 lutego 2012 r. po spektaklach w ramach zakupionego biletu.

Zobacz teatr od kulis - Drodzy Widzowie w drugim tygodniu ferii zimowych macie niepowtarzalną okazję wziąć udział w specjalnej, pełnej magii lekcji teatralnej, zobaczyć scenę od strony kulis, dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, czy zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Aktor prowadzący spotkanie zaprezentuje różne rodzaje lalek od pacynki do marionetki. Nasze spotkanie będzie okazją do wizyty w kabinie elektroakustycznej i pracowni plastycznej, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli OTL. Podczas lekcji teatralnej każdy widz uzyska odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące teatru lalek.
2 i 3 lutego po spektaklach
, wstęp wolny, zapisy w BOW, tel. 89 5387030

Olsztyński Teatr Lalek
10-447 Olsztyn, ul. Głowackiego 17
więcej »

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj