GRY
 
 

FERIE Z BAJEM

14 – 29.01.2012r., Teatr Baj przygotował dla dzieci i ich opiekunów śniegowo-jagodowy repertuar, a po każdym spektaklu piosenkowa przygoda.

Teatr Baj
fot. Krzysztof Bieliński
Ponadto zaczarujemy foyer, a grupom odkrywców teatralnych tajemnic zapewnimy przewodnika.

Teatralnie – czyli SPEKTAKLE
Ferie rozpocznie spektakl „Królowa Śniegu” (14 – 19 stycznia) – wzruszająca opowieść o miłości i wytrwałości małej Gerdy, która pokonuje wiele niebezpieczeństw, aby uwolnić swojego przyjaciela – Kaja spod władzy Lodowej Pani.

Następnie, dla urozmaicenia, do Baja wpuścimy trochę lata – na spektakl „Na jagody” (20 – 26 stycznia) zapraszamy szczególnie przedszkolaki. Będą mogły wspólnie z Jankiem przeżyć niezwykłą leśną przygodę – spotkać się z Jagodowym Królem, jagodowymi chłopcami, panienkami Borówczankami i innymi mieszkańcami lasu.

Zimowe ferie pożegnamy z Muminkami. Podczas spektaklu „Zima w Dolinie Muminków” (27 – 29 stycznia) mali widzowie wspólnie z Muminkiem, Małą Mi, Paszczakiem, Too-Tiki oraz Mamą i Tatusiem Muminka będą odkrywać różne oblicza zimy, która może być puchata i miękka jak pierzyna, ale też lodowata i niebezpieczna.

Muzycznie – czyli ROZŚPIEWANE FERIE
Po każdym przedstawieniu podczas ferii zapraszamy wszystkich widzów do wspólnej piosenkowej przygody. Postacie ze spektaklu będą uczyły małych i dużych Bajowych gości piosenki, dzięki której będą mogli przenieść się do teatralnej krainy.

Czas trwania rozśpiewanej przygody – około 15 minut.

Magicznie – czyli ZACZAROWANE FOYER
Ferie zaczarują teatralne foyer – dodając mu kolorów, wypełniając różnymi kształtami i dźwiękami. Jesteśmy przekonani, że zwłaszcza najmłodsi widzowie będą się w nim czuć niezwykle. A to dzięki scenografii, lalkom i rekwizytom ze spektaklu „Zaczarowane wycinanki”, które wyjątkowo na czas ferii przywędrują do teatralnego holu, aby być bliżej dzieci i sprawić, żeby ferie były bardziej kolorowe.

Odkrywczo – czyli TEATR WIEM CO TO
Podczas ferii w Baju będą odbywać się spotkania edukacyjne w ramach programu „Teatr wiem co to”. Są propozycją dla grup zorganizowanych (do 30 osób), które wcześniej uczestniczyły w spektaklu. Wyjątkowo w czasie ferii będą prowadzone NIEODPŁATNIE – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Spotkania dotyczą podstawowych zagadnień z dziedziny teatru. Realizowane są cztery tematy: „Teatr – co to za miejsce?”, „Aktor kto to?”, „Jak się to to rusza?”, „Co się kryje za maską?”. Podczas poszczególnych zajęć dzieci zapoznają się z tajemnicami zakamarków sceny, z pracą i warsztatem aktora i sami spróbują tej sztuki, poznają różne rodzaje lalek teatralnych i będą uczyć się animacji, poznają rozmaite typy masek teatralnych, ich historię oraz zasady gry w masce. Celem programu „Teatr wiem co to” jest: pozwolić młodym widzom odkrywać tajemnice teatru, doświadczyć teatru od „drugiej”, warsztatowej strony.

Więcej informacji i rezerwacja spotkań w Biurze Organizacji Widowni Teatru Baj – tel. 22 619 80 77 wew. 115.
W sprawie oferty „FERIE Z BAJEM 2012” dla grupy zorganizowanych – prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni (pn - pt 9.00-16.00) tel. 22 619 80 77 wew. 115. KASA TEATRU tel./ faks 22 818 08 21; kasa@teatrbaj.pl pn – nieczynna; wt – pt 9.30-17.30; sb, nd 10.00-14.00

Teatr BAJ
ul. Jagiellońska 28, 03-719
Warszawa
więcej »
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj