Czy ferie zimowe w mieście są nudne? [SONDA ULICZNA]

Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ferie zimowe spędzane w mieście oznaczają nudę. Czas zimowego odpoczynku trwa w najlepsze i potrwa aż do niedzieli 25 lutego.

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

Ideałem byłyby wyjazd w Alpy i szusowanie na nartach od rana do wieczora. Ewentualnie wylegiwanie się na słonecznej plaży w egzotycznym kraju. Ale to często są marzenia trudne do zrealizowania i pozostaje siedzenie w domu. Na pewno jest szansa wyspać się, poczytać i obejrzeć zaległe filmy. Czy coś jeszcze?

Ferie w mieście? Najlepiej w stolicy!

Okazuje się, że w ferie lubimy wyjść z domu i zwiedzać! "Od rana zwiedzamy muzea" – mówi mama, która wraz z córką, synkiem i mężem przyjechali do Warszawy z Jeleniej Góry. "Dla nas takie miasto nie jest codziennością, jesteśmy pod wrażeniem, jak bardzo zmieniła się stolica" - dodaje tata.

"Najładniejsze jest Stare Miasto, ta jego nieodnowiona część i boczne uliczki"- mówi student. "Jest tyle rzeczy do zrobienia i do zobaczenia, że nie można się nudzić chociaż przez chwilę" – dodaje.

"Centrum Nauki Kopernik, plac zabaw, aquapark" – wylicza, tata, który z żoną i dziećmi postanowili spędzić w stolicy aż 5 dni.

Żółty autobus w ferie musi być! 

Dla dzieci atrakcją mogą być najprostsze rzeczy. Malutkie bliźniaczki przyjechały do Warszawy z rodzicami po to, aby w pierwszym rzędzie przejechać się... autobusem! "To jedna z atrakcji, musi być żółty autobus" – mówi ich mama.

Z kolei chłopiec z ciocią poszli obejrzeć ruchomą szopkę w kościele na ul. Miodowej. Po drodze spacerowali Traktem Królewskim i zatrzymywali się przy grających muzykę Fryderyka Chopina ławeczkach. "Byłem na łyżwach na Stadionie Narodowym. Było super, jeździliśmy przez 75 minut"’ – mówi.

Ferie zimowe w 2018 roku rozpoczęły się 15 stycznia. Na odpoczynek udały się dzieci województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od poniedziałku, 22 stycznia dołączyły do nich dzieci i młodzież z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na początku lutego ferie rozpoczną województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Najdłużej na odpoczynek poczekają dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich wypoczynek potrwa od 12 do 25 lutego.

A wy co sądzicie na ten temat? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy