GRY
 
 

Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy

14–24.02.2012r., Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci na warsztaty.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Kolczyki, pierścionki i breloki ręcznie wykonywane ze starych lub zdekompletowanych zabawek, listy z pamiątkowym zdjęciem zrobionym aparatem typu Polaroid, własne muzeum w pudełku kartonowym, ludowe kufry, samoloty i wozy bojowe z papieru, gry i zabawy rozwijające kreatywność to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników tegorocznych warsztatów, które odbędą się w Muzeum Zabawek i Zabawy w dniach 14 – 24  lutego 2012, codziennie od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 13.00.

Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: w pierwszym tygodniu zapraszamy do udziału w zajęciach pt. „Zabawa w muzeum”, w drugim odbędą się pracowite spotkania pt. „Wycinanki i składanki. ABC modelarstwa”.

14 lutego rozpoczniemy trwającą 4 dni „zabawę w muzeum”. Każdego dnia uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać przedmioty i instalacje związane z Muzeum Zabawek i Zabawy, ale też bazujące na ich osobistych doświadczeniach z ulubionymi zabawami i zabawkami. Własnoręcznie wykonane ozdoby z klocków, części od resoraków, popsutych lalek i zdekompletowanych puzzli, ozdobione według własnych upodobań lniane torby muzealne czy zdjęcia robione aparatem typu Polaroid będą niepowtarzalnymi pamiątkami, które dzieci zachowają dla siebie.

W czasie warsztatów powstanie również wyjątkowa wystawa zorganizowana przez uczestników „Zabawy w muzeum”, prezentująca ich własne wyobrażenia i emocje związane z ukochanymi zabawkami oraz ulubionymi eksponatami znalezionymi na naszych wystawach.

Drugi tydzień ferii w muzeum to czas na odkrywanie tajemnic modelarstwa. Chcemy pokazać, że nie jest to zajęcie wyłącznie dla chłopców. Wycinanie i składanie modeli to nawiązanie do wystawy modelarskiej, ale i popularnego hobby. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak można wykonywać samodzielnie w sposób precyzyjny: wozy bojowe, ludowe kufry, samoloty,  łódki z własnym imieniem. Dodatkową frajdą będzie ich samodzielne ozdabianie. Chcemy także zachęcić do tworzenia własnych projektów. Modelarskie hobby było początkiem kariery wielu współczesnych inżynierów i architektów.

W trakcie zabaw i warsztatów razem z uczestnikami poszukamy  też odpowiedzi na pytania,  czym bawili się ich przodkowie i co stało się z ich zabawkami, jak się bawić, gdy pod ręką nie ma żadnej zabawki, co mogą zrobić z zabawkami, które im się znudziły oraz czym się różnią ich zabawki od eksponatów muzealnych w Muzeum Zabawek i Zabawy?

Na zakończenie każdego tygodnia warsztatów uczestnicy otrzymają niespodzianki.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy dzieci od lat 6.

Koszt udziału podczas jednego dnia to tylko 8,- zł, jeśli ktoś zdecyduje się na uczestnictwo w cyklu 4 spotkań, koszt zmniejsza się do 24,- za całość.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod numerem tel. 41 34 337 18.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 – 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: 41 34 440 78, 041 34 337 00,
fax: 41 34 448 19
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj