GRY
 
 

Ferma jeleniowatych

Wielką atrakcją jest spacer wśród oswojonych jeleni pasących się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli oraz muflonów.

ferma jeleniowatych
fot. kosewopan.pl
Taki "spacer" wśród pasących się jeleni czy danieli robi ogromne wrażenie. Bezpośredni kontakt z oswojonymi zwierzętami, podglądanie ich "na gorąco", możliwość dotknięcia - wszystko to wzbudza duże emocje, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Jest to doskonała okazja do przekazania dzieciom podstawowej wiedzy na temat biologii, zachowania i znaczenia tych, wbrew pozorom mało znanych dzikich zwierząt. Zapamiętane w takich okolicznościach obrazy i wiadomości są barwne, żywe i niezwykle trwałe.

Po lub przed spacerem wizyta w muzeum Stacji. Bogate zbiory poroży jeleni europejskich, danieli, jeleni sika oraz innych gatunków jeleniowych i rogi muflonów, unikalne kolekcje zrzutów obrazujące rozwój poroża. Wystawa fotografii przyrodniczej oraz specjalne seanse slajdów autorstwa m.in. Andrzeja Stachurskiego pt. „Mazurskie spotkania”, ilustrowanych muzyką, odgłosami przyrody i zwierząt.

BILETY:
Do nabycia u przewodników. Grupy zorganizowane tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Rezerwacje i sprawy organizacyjne:
w dni powszednie w godzinach od 7 do 15 - biuro Stacji tel.89 742 43 80 w soboty i niedziele w godzinach 10 - 17 oraz w pozostałe dni ( bez poniedziałku) w godzinach od 15 do 17 - Paweł Bogdaszewski, tel. kom. 609 138 045
.
Ceny 2011:
- bilet normalny; dorośli indywidualnie 15,- zł
- bilet normalny; dorośli grupy zorganizowane (20 -50 osób) , studenci, renciści i emeryci ( po okazaniu ważnej legitymacji) 12,- zł
- bilet ulgowy; dzieci i młodzież szkolna indywidualnie 7,- zł
- bilet ulgowy; dzieci i młodzież szkolna grupy zorganizowane (20 - 50 osób) 6,- zł
- organizacja ogniska - 50,- zł
Dzieci poniżej 3 lat oraz piloci i opiekunowie grup są zwolnieni z opłat.

Zwiedzanie trwa 1,5 - 2 godzin

TYLKO w okresie 1 maja – 31 sierpień, codziennie oprócz poniedziałków, od godziny 10.00 (otwarcie) do 17.00 (koniec przyjmowania turystów).

DOJAZD:
W Kosewie (trasa nr 16, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami) skręcić w kierunku Ukta; w Kosewie Górnym w lewo (wg szyldu reklamowego) w żwirówkę i dalej (ok. 1,5 km) wg strzałek na kamieniach. Droga dostępna zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.

Więcej »
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Doładuj
Przeładuj