GRY
 
 

Festiwal Biennale Sztuki dla Dziecka

30.05-4.06.2011r., rusza Festiwal Biennale Sztuki dla Dziecka.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka
Zbliża się dzień, na który dzieciaki czekają przez cały rok z nadzieją, a rodzice i nauczyciele z niepokojem. Jak sprawić największą radość naszym pociechom? Tego dnia chcemy być z nimi razem, więc oprócz prezentów największym powodzeniem cieszą się wspólne wyjścia. Propozycji na pewno nie zabraknie. Jak zawsze w centrach handlowych wabić nas będą klowni, kolorowe baloniki i możliwość wspólnych zakupów. Ale może warto wybrać inaczej! Biennale Sztuki dla Dziecka daje możliwość niecodziennej wyprawy do najbogatszej krainy świata: Sztuki. Teatr, muzyka, film, książka; możliwość zasiadania na widowni, ale także wspólnej kreacji – to wszystko czeka dzieci w dniach od 30 maja do 4 czerwca, w parku na Cytadeli, w Ośrodku Teatralnym Maski i w Centrum Kultury Zamek. Na pewno każdy coś ciekawego dla siebie tutaj znajdzie. Najmłodsi, ich rodzice czy opiekunowie będą mogli razem przeżyć artystyczną przygodę, a ci drudzy na pewno zauważą, że ich kieszenie nie ucierpią przy tym nadmiernie: dzięki mecenatowi Miasta i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego bilety kosztują zaledwie 10 złotych, a udział w warsztatach twórczych i wydarzeniach na świeżym powietrzu jest bezpłatny.
 
Biennale Sztuki dla Dziecka to także znakomita możliwość uzupełnienia codziennej nauki szkolnej o spotkanie ze sztuką. Temat festiwalu: „Tradycja we współczesności” i związany z nim dobór prezentacji oraz warsztatów sprawiają, że uczestnictwo w poszczególnych wydarzeniach biennalowych będzie na pewno ciekawe dla dzieci, a zarazem przydatne dla pedagogów. Piękne i mądre spektakle, koncerty, prezentacje filmowe i wystawy przyniosą najmłodszym emocje i mądre przeżycia, pozwolą na refleksję i ciekawą rozmowę w klasie, będą przydatne w edukacji zarówno „dla” jak i „przez” sztukę.
 
Organizatorzy Biennale polecają:
 
26 maja – 4 czerwca
 
„Książka w nowych szatach”, wystawa
Wystawa „Książka w nowych szatach”, rozpoczyna się kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem Festiwalu, bo już 26 maja. Jest to wyjątkowa prezentacja historycznych i współczesnych form książki, połączona z warsztatami. Zwiedzający będą mogli „wypróbować” znaczną część eksponatów i na pewno przekonają się, że, jak żartobliwie głosi podtytuł wystawy „pogłoski o śmierci książki są przesadzone”!
Wystawę, zorganizowaną w CK Zamek, zwiedzać można wyłącznie w sposób zorganizowany, w określonych godzinach i pod kierunkiem animatorów. Rezerwacja miejsc telefonicznie 503 028 248. Zwiedzanie w godzinach 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00 i 17.00.
 
Zabawki naszych dziadków, wystawa
Kolekcja tradycyjnych zabawek, przygotowana przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Towarzyszą jej warsztaty twórcze „Zabawki naszych dziadków i nasze”. Wystawa, otwarta w godzinach 9.00 – 18.00,  zorganizowana została w CK Zamek, a wstęp na nią jest wolny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, pod numerem telefonu 503 028 248.
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj