GRY
 
 

Animator dla dzieci - festiwal filmowy, 13-20 lipca, Poznań

Zapraszamy na festiwal Animator do Poznania.

animator, plakat

6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2013

ANIMATOR DLA DZIECI

13-20 lipca 2013

Jak co roku Animator wraz z Centrum Sztuki Dziecka zaprasza dzieci z rodzicami na specjalny program dla młodych i najnajmłodszych widzów.

Tegoroczną wakacyjną podróż w krainę animacji rozpoczną specjalne seanse dla maluchów od 2 do 4 lat, które w przyjaznej dla nich scenerii zobaczą Nowe przygody Misia Uszatka. Nieco starszych w wyprawę w ramach festiwalu ANIMATOR DLA DZIECI zabierze premierowy seans pełnometrażowego filmu Pinokio (2012), poprzedzony warsztatami twórczymi i zabawami. To w najbliższą sobotę, 13 lipca, o godz. 15.00.

Kolejne dni przyniosą wiele wrażeń związanych z nowościami ze świata. Na spotkanie czekają: bohaterowie nowej wersji Królowej Śniegu, która dzięki technologii 3D bywa niekiedy jeszcze groźniejsza i bardziej przerażająca, nietypowi przyjaciele – miś i mysz – Ernest i Celestyna oraz postaci z najpiękniejszych obrazów krótkometrażowych prezentowanych na festiwalu filmowym w Annecy we Francji. Będą to m.in.: indyjski „Deszczowy dzień", o małej dziewczynce z krainy ogarniętej suszą, która czeka na deszcz, brytyjski „Zagubione i znalezione", niezwykła historia o przyjaźni chłopca z pingwinem czy francuski „Cisza pod korą" - subtelna, zimowa opowieść o leśnych stworkach.

Dzieci będą miały również okazję obejrzeć klasyczne już animacje wybitnej polskiej animatorki – Aliny Maliszewskiej, w tym takie filmy jak: „Baśnie i waśnie. Porwanie królewny" o potyczkach między bohaterami z talii kart, „Krawiec Niteczka" na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego czy „Przygoda w paski" o pasiastym słoniu, który szuka przyjaciół.

W tym roku, po raz kolejny dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach filmu animowanego ANIMATOR JUTRA. Pracować będą w pięciu różnych technikach animacji: komputerowej w programie Toon Boom, podczas warsztatów realizowanych przez Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza z gdańskiego studia Grupa Smacznego; w technice piksilacji z Joanną Polak, uczestnicy animować będą na wielkim planie ludzi i przedmioty, dzięki czemu w sposób dosłowny będą doświadczać wejścia w animowany świat fikcji. Veronika Fedorova poprowadzi warsztat w technikach mieszanych łącząc malowaną wycinankę i animację piaskową, a z Vincenzo Gioanola dzieci będą tworzyć film bezpośrednio na taśmie filmowej, w technice nonkamerowej. Zbigniew Kotecki i Magdalena Parszewska przybliżą dzieciom technikę animacji przestrzennej. Filmy stworzone podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na dużym ekranie w sobotę 20 lipca. Warsztaty są bezpłatne.

Wszystkie wydarzenie w ramach Animatora dla Dzieci odbędą się w CK Zamek.

Bilety na seanse w cenie 1 zł są dostępne w kasie CK Zamek.


6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2013

www.animator-festival.com


Program dla dzieci przygotowało Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


Animator dla dzieci jest jednym z projektów FILMOWEGO LATA DZIECI.

Szczegóły na www.csdpoznan.plRedakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj