GRY
 
 

Festiwal Filmów Animowanych, 13-19.07, Poznań

Zapraszamy na Festiwal Filmów Animowanych.

animator, festiwal
Animator dla dzieci, specjalny program  6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator / 2013
 
Warsztaty z tworzenia filmów animowanych w różnych technikach, pokazy pełnometrażowych animacji, projekcje animacji krótkometrażowych z najlepszego festiwalu filmów animowanych na świecie, retrospektywa wybitnej polskiej animatorki- Aliny Maliszewskiej i Kino dla najnajmłodszych, czyli Animator dla Dzieci 2013!
 
Jak co roku Animator wraz z Centrum Sztuki Dziecka zaprasza dzieci z rodzicami na specjalny program dla młodych i najmłodszych widzów. 
W ramach Animatora dla dzieci pokażemy pełnometrażowe filmy, takie jak: „Pinokio” w reżyserii Enzo D’Alò, inspirowany oczywiście klasyczną powieścią dla dzieci autorstwa Carla Collodiego, „Ernesta i Celestynę” Benjamina Rennera, Vincente Patara i Stéphane Aubier o przyjaźni myszy i niedźwiedzia oraz „Królowę Śniegu” Maksima Swiesznikowa, nową animację w 3D, opartą na sławnej baśni Hansa Christiana Andersena. 
Zaprezentujemy również wybrane filmy krótkometrażowe z Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, m.in.: indyjski „Deszczowy dzień”, o małej dziewczynce z krainy ogarniętej suszą, która czeka na deszcz, brytyjski „Zagubione i znalezione”, będący niezwykłą historią o przyjaźni chłopca z pingwinem, czy francuski „Cisza pod korą” - subtelną, zimową opowieść o leśnych stworkach.
 
Dzieci będą miały również okazję obejrzeć piękne, klasyczne już animacje wybitnej polskiej animatorki- Aliny Maliszewskiej, współtwórczyni polskiej szkoły animacji, w tym takie filmy, jak: „Baśnie i waśnie. Porwanie królewny” o potyczkach między bohaterami z talii kart, „Krawiec Niteczka” na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego o krawcu, który rusza w podróż by zdobyć królestwo oraz, nagrodzoną Srebrnym Smokiem Wawelskim na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie w 1961 roku, „Przygodę w paski” o pasiastym słoniu, który szuka przyjaciół.
 
Nie zabraknie również propozycji dla maluszków. Kino Najnajmłodszego Widza to specjalne seanse przygotowane z myślą o bardzo małych dzieciach, w wieku 3 do 5 lat, i ich rodzicach. Wspaniałe bajki z Misiem Uszatkiem maluchy obejrzą w przyjaznych warunkach: siedząc na poduchach, blisko rodziców, w ledwie przyciemnionym pomieszczeniu. W świat kina wprowadzi je obecna na sali aktorka lub aktor.
Pokazy filmowe to nie wszystko, co oferuje dzieciom Animator. Młodych widzów zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach, w czasie których będą mieli okazje stworzyć własne filmy animowane. Warto dodać, że "Wyliczanki Rymowanki", zrealizowane podczas warsztatów Animator Jutra w ramach zeszłorocznej edycji Animatora zdobyły Grand Prix II Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych "halo echo".
 
W tym roku dzieci będą mogły wziąć udział w czterech różnych warsztatach: realizowanych przez Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza z gdańskiego studia Grupa Smacznego warsztatach animacji komputerowej w programie Toon Boom, warsztatach w technice piksilacji z Joanną Polak, w trakcie których animować będą na wielkim planie ludzi i przedmioty, dzięki czemu w sposób dosłowny będą uczestniczyły w niepowtarzalnym doświadczeniu wejścia w animowany świat fikcji.
 
Veronika Fedorova poprowadzi warsztat animacji w technikach mieszanych łącząc malowaną wycinankę oraz animację piaskową, a Vincenzo Gioanola poprowadzi warsztaty animacji nonkamerowej tworzonej bezpośrednio na taśmie filmowej.
Zapisy na warsztaty ruszą 17. czerwca!
 
6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2013
13- 19. 07. 2013, Poznań
www.animator-festival.com
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj