białostocki teatr, teatr lalek
fot. Białostocki Teatr Lalek

Festiwal Małych Premier - 17-21 września, Wałbrzych

Zapraszamy na Festiwal Małych Premier.
białostocki teatr, teatr lalek
fot. Białostocki Teatr Lalek
I FESTIWAL małych PRAPREMIER 
 
Pragniemy Państwa gorąco zaprosić do udziału w wyjątkowym na tle polskich festiwali wydarzeniu. Zapraszamy na pierwszą edycję Festiwalu małych Prapremier – pierwszego festiwalu w Polsce prezentującego wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięcej i młodzieżowej – który odbędzie się  w dniach 17-21 września 2013 r. w Wałbrzychu 
 
Podczas Festiwalu zaprezentujemy najciekawsze, starannie wyselekcjonowane prapremiery polskich teatrów lalkowych. Wśród nich znajdą się: „Świat Garmanna” Teatru „Baj” w Warszawie, „Wąż” Wrocławskiego Teatru Lalek, „Bleee…” Teatru „Maska”  w Rzeszowie, „Tajemnica kina” Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, „Lenka” Białostockiego Teatru Lalek, „Nieznośka i kmieć” lalkowej Sceny Fraszka Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Dla najnajmłodszych LALE.Teatr zagra wielokrotnie nagradzane „Podłogowo”. Nie zabraknie także propozycji dla starszej młodzieży, o której niezapomniane wrażenia zadba z pewnością Teatr „Pinokio” w Łodzi, prezentując doceniony już spektakl „Balladyny i romanse”. 
 
Spektakle konkursowe oceniać będzie Jury profesjonalne pod przewodnictwem  dr. hab. Marka Waszkiela, które przyzna nagrody:
 
- Grand Prix – za najlepsze przedstawienie, 
- Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha, 
- za reżyserię, 
- za scenografię,
- za muzykę, 
- za kreacje aktorskie,
 
oraz Jury dziecięce, które przyzna nagrodę w kategorii „najlepsze przedstawienie”. Dodatkową nagrodę przyznają „Wnętrza Daniela” za „najlepszy design” na scenie. 
 
Ważnym elementem Festiwalu będą także czytania współczesnej dramaturgii: „Odkręć się, Marcelka” Piotra Rowickiego i „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi, oraz wystawa lalek i elementów scenografii z dorobku artystycznego Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Nie obędzie się bez spotkań, wykładu Marka Waszkiela oraz dyskusji panelowych z udziałem twórców, teoretyków i publiczności, które mają przyczynić się do integracji środowisk teatralnych z widzami oraz pogłębić wiedzę odbiorców o współczesnych trendach w teatrze. 
 
Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha. 
 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy