GRY
 
 

Festiwal Małych Premier - 17-21 września, Wałbrzych

Zapraszamy na Festiwal Małych Premier.

białostocki teatr, teatr lalek
fot. Białostocki Teatr Lalek
I FESTIWAL małych PRAPREMIER 
 
Pragniemy Państwa gorąco zaprosić do udziału w wyjątkowym na tle polskich festiwali wydarzeniu. Zapraszamy na pierwszą edycję Festiwalu małych Prapremier – pierwszego festiwalu w Polsce prezentującego wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięcej i młodzieżowej – który odbędzie się  w dniach 17-21 września 2013 r. w Wałbrzychu 
 
Podczas Festiwalu zaprezentujemy najciekawsze, starannie wyselekcjonowane prapremiery polskich teatrów lalkowych. Wśród nich znajdą się: „Świat Garmanna” Teatru „Baj” w Warszawie, „Wąż” Wrocławskiego Teatru Lalek, „Bleee…” Teatru „Maska”  w Rzeszowie, „Tajemnica kina” Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, „Lenka” Białostockiego Teatru Lalek, „Nieznośka i kmieć” lalkowej Sceny Fraszka Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Dla najnajmłodszych LALE.Teatr zagra wielokrotnie nagradzane „Podłogowo”. Nie zabraknie także propozycji dla starszej młodzieży, o której niezapomniane wrażenia zadba z pewnością Teatr „Pinokio” w Łodzi, prezentując doceniony już spektakl „Balladyny i romanse”. 
 
Spektakle konkursowe oceniać będzie Jury profesjonalne pod przewodnictwem  dr. hab. Marka Waszkiela, które przyzna nagrody:
 
- Grand Prix – za najlepsze przedstawienie, 
- Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha, 
- za reżyserię, 
- za scenografię,
- za muzykę, 
- za kreacje aktorskie,
 
oraz Jury dziecięce, które przyzna nagrodę w kategorii „najlepsze przedstawienie”. Dodatkową nagrodę przyznają „Wnętrza Daniela” za „najlepszy design” na scenie. 
 
Ważnym elementem Festiwalu będą także czytania współczesnej dramaturgii: „Odkręć się, Marcelka” Piotra Rowickiego i „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi, oraz wystawa lalek i elementów scenografii z dorobku artystycznego Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Nie obędzie się bez spotkań, wykładu Marka Waszkiela oraz dyskusji panelowych z udziałem twórców, teoretyków i publiczności, które mają przyczynić się do integracji środowisk teatralnych z widzami oraz pogłębić wiedzę odbiorców o współczesnych trendach w teatrze. 
 
Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha. 
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami