dziecko, zabawa, zabawki, mama, tata, rodzice
fot. Fotolia

W najbliższy weekend przyjdź na Festiwal Rodziny!

Co to jest Festiwal Rodziny? To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych i uświadomić sobie, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z najbliższymi.
dziecko, zabawa, zabawki, mama, tata, rodzice
fot. Fotolia
Festiwal Rodziny odbędzie się 30 listopada 2014 roku w Warszawie w Centrum Olimpijskim PKOl (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). Są to bezpłatne, całodniowe warsztaty mające za zadanie wzmocnić relacje w rodzinie, zachęcić do jak najczęstszego przebywania w rodzinnym gronie i do wspólnej rozrywki. Festiwal ma zintegrować rodziny, a także pokazać, jak niewiele wysiłku wymaga zacieśnianie  więzi.

Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo  – Centrum Olimpijskie symbolizuje jedność. Całodzienna impreza będzie miała charakter konkursu i Rodzinnej Olimpiady. Uczestnicy, którzy wezmą w niej aktywnie udział, będą zbierać punkty, które zamienią później na los. Każdy los to wygrana.
 
W dzisiejszych czasach rodzicom brakuje nie tylko czasu i pomysłu, ale także środków na wspólne zabawy z dziećmi. Wydaje nam się, że to problemy finansowe są głównym powodem zaniedbań.  W całej Warszawie jest bardzo wiele miejsc, gdzie rodziny mogą spędzić razem czas w ciekawy i niestandardowy sposób (za niewielką opłatą lub w ramach bezpłatnych wejść). W wielu interesujących miejscach, np. muzeach, galeriach, istnieje też możliwość korzystania z "dni otwartych". 

Na rodzinnych warsztatach dowiesz się, jak wyszukiwać takie atrakcje i jakie działania należy podjąć, aby „nie zamykać rodziny w czterech ścianach”.

Festiwal Rodziny inauguruje Kampanię Aktywne Miasto Rodzinne, podczas której będzie tworzona baza ciekawych miejsc i aktywności rodzinnych proponowanych przez różne organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz niezależne firmy.

Polecamy: 23 pomysły na szalone zabawy ruchowe
Redakcja poleca: Bezpłatne warsztaty dla położnych i pielęgniarek środowiskowych – byliśmy tam z kamerą
Zobacz relację z nietypowego szkolenia dla położnych. Tematy, które poruszano były bardzo trudne, ale niezwykle ważne. Sprawdź, w jakich dziedzinach położne szkolą się dla was.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy