Zabawka zręcznościowa fidget spinner w rękach dziecka
fot. Fotolia

Ulubiona zabawka tego lata może zrobić dziecku krzywdę! Zobacz zdjęcia

Fidget spinner to niekwestionowany hit tego lata. Czy wiesz, że zabawa spinnerem może być niebezpieczna? Alexander przekonał się o tym na własnej skórze!
Hanna Szczesiak
Zabawka zręcznościowa fidget spinner w rękach dziecka
fot. Fotolia
Fidget spinner to hit 2017 roku – zabawka, która miała pomóc w terapii dzieci i dorosłych z ADHD i spektrum autyzmu podbiła serca maluchów i nastolatków na całym świecie. Pojawiają się jednak głosy, że zabawa spinnerem może być niebezpieczna. Przekonał się o tym 25-letni Szwed Alexander Dögl.

Fidget spinner może eksplodować?

Dögl i jego koledzy wpadli na niestandardowy sposób zabawy tą popularną zabawką zręcznościową. Uznali, że spinner trzymany w dłoni i wprawiany w ruch palcami kręci się zbyt wolno. Żeby przyspieszyć jego ruch, użyli sprężonego powietrza. Gdy 25-latek przyłożył do spinnera pistolet powietrzny, zabawka zaczęła się coraz szybciej kręcić. Nagle pojawił się dym, a spinner eksplodował. Kawałek plastiku rozciął mężczyźnie palec i złamał kość kciuka. Konieczne było założenie szwów. Dögl opublikował swoją historię na Facebooku, jednak niedługo po publikacji skasował post. W sieci wciąż można znaleźć zdjęcia rozciętego palca i połamanego spinnera.


Alexander Dögl/podaj.to


Alexander Dögl/podaj.to
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Zagrożenie dla maluchów?

Małe dzieci z pewnością nie zrobią sobie krzywdy w sposób, w jaki zrobił to 25-letni Szwed (jednak rodzice nastolatków powinni być czujni!). To nie oznacza, że maluchy są całkowicie bezpieczne i mogą bawić się spinnerami. Łożyska znajdujące się w spinnerze łatwo wypadają. Jeśli malec włoży łożysko do buzi, może się zakrztusić – wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii!

Wasze dzieci bawią się spinnerami? Co myślicie o tej zabawce? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 25. tygodniu ciąży? Sprawdź!

Źródło: podaj.to, o2.pl
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy