Dziecko połknęło baterię fidget spinnera
fot. Facebook/Mina Mari Skilbred Holmquist

Ten malec mógł stracić życie przez zabawkę! Zdjęcie RTG wszystko wyjaśnia

Mama chłopca odwróciła wzrok tylko na chwilę. W tym czasie malec połknął część zabawki. Gdyby nie szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii!
Hanna Szczesiak
Dziecko połknęło baterię fidget spinnera
fot. Facebook/Mina Mari Skilbred Holmquist
Mina Mari Skilbred Holmquist, mama 14-miesięcznego Elliota, opublikowała na Facebooku zdjęcie, które jest ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców: fidget spinner, hit tego lata i ulubiona zabawka nastolatków, może być niebezpieczny dla małego dziecka!

Fidget spinner niebezpieczny dla malucha

Elliot siedział na podłodze i bawił się fidget spinnerem – zabawką zręcznościową, która podbiła serca nastolatków (i nie tylko!) na całym świecie. Mina przez cały czas obserwowała synka. Gdy na chwilę odwróciła wzrok, malec rozłożył zabawkę na części. Przerażona mama od razu zabrała malcowi spinnera i sprawdziła, czy nie brakuje żadnej części. Matczyna intuicja jej na zawiodła: w spinnerze brakowało baterii zasilającej światełko. Natychmiast zadzwoniła po karetkę. Zdjęcie RTG, które zrobiono Elliotowi w szpitalu, potwierdziło jej obawy: dziecko połknęło baterię.
 
Redakcja poleca: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać
By zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto stosować różne zabezpieczenia, takie jak blokady, zaślepki i osłonki, a drobne i niebezpieczne przedmioty trzymać poza zasięgiem dziecka. Do 3/4 wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.

Połknięcie baterii zagraża życiu dziecka

Połknięcie baterii jest niezwykle niebezpieczne i nie należy zwlekać z jej usunięciem. Chirurg od razu przeprowadził zabieg i wydobył baterię z żołądka Elliota. Gdyby nie szybka reakcja mamy, mogłoby dojść do tragedii!

Nie pozwalajcie waszym maluchom bawić się fidget spinnerami ani innymi zabawkami, które można łatwo rozłożyć na części. Wystarczy odwrócić wzrok na minutę, by dziecko połknęło część zabawki. Stąd tylko krok od tragedii!

Zobacz także: "Fidget spinner to narzędzie szatana" – ostrzega katolicki portal

Źródło: Facebook, podaj.to
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy