Figury

Fakt jest taki, że niektórzy rodzice po prostu wariują z miłości do swoich dzieci i wszystko się w ich życiu zmienia.
Nie zdziwię się, jeśli niebawem naukowcy opatentują metodę, która umożliwi mężczyznom rodzenie dzieci. Wielu mężczyzn nie tylko sprawdza się w roli ojców, ale nawet przewyższa swym tatusiowaniem mamine zdolności. Szczególnie późni tatusiowie, tacy
w okolicach czterdziestki, zalewają swe potomstwo wodospadem uczuć.

„Normalnie, jakbym mógł, to bym Tytuska piersią karmił”, usłyszałam niedawno od znajomego z pracy. Fakt jest taki, że niektórzy rodzice po prostu wariują z miłości do swoich dzieci i wszystko się w ich życiu zmienia. Z powodu dziecka zmieniają samochód na rodzinny SUV. Rezygnują z teatru, bo nie chcą, by dziecko z opiekunką zbyt długo siedziało. Wymieniają przyjaciół na takich z dziećmi w wieku ich dziecka. Przyjaciół bez dzieci spychają w zapomnienie, bo palą lub siedzą po nocach przy głośnej płycie formacji Tricky. Rezygnują z karkówki na rzecz delikatnej ryby na parze idealnej dla maluszka. Wakacje planują z wyprzedzeniem trzymiesięcznym, tak aby znaleźć odpowiednio przystosowany dla dzieci ośrodek wczasowy i atrakcje w stylu: park wodny, klaun po kolacji, jazda na kucu, karmienie kozy.

Podczas gdy przepełnieni radością poświęcamy uwagę dziecku, często nie zauważamy, że po drodze zrezygnowaliśmy z miłości do… żony lub męża.
Nagle całe zapasy czułości i wolnego czasu zżera nam dziecko. Niedopieszczona żona robi sobie pedikiur, farbuje włosy, ćwiczy mięśnie brzucha na specjalnej piłce wyłącznie po to, by być piękną dla siebie, bo mężowi świat przesłoniła uroda synka lub córeczki. Pary, które jeszcze dwa lata temu prowadziły w łóżku erotyczne maratony, nagle popadają w celibat. Powodów bywa mnóstwo. Jednym z nich jest to, że niektóre dzieci dosłownie wciskają się rodzicom w nocy do łóżka, rozdzielając ich niczym rzeka dwa brzegi. Inne dzieci budzą się w nocy i histeryzują, gdy tylko tatuś, który przyszedł je pocieszać, wychodzi z pokoju, zostawiając je samo w łóżeczku. No to tatuś, czekając, aż maluch znów zaśnie, przysypia w pokoju dziecięcym na kanapie, podczas gdy samotna żona śpi w sypialni małżeńskiej. I taki scenariusz powtarza się niczym refren w piosence.

Bywa też, że ten sam mąż, który jeszcze dwa lata temu wydawał nam się bożyszczem na miarę George’a Clooneya, traci w naszych oczach seksapil. Staje się bardziej tatusiem, a mniej kochankiem. Nie zaprasza nas na kolacje na mieście. Pod pretekstem troski o rodzinę zostaje w pracy jak najdłużej się da. Ponieważ oprócz pracy zajmuje się dziecięciem, to jest bardziej zmęczony i na to, by wycisnąć z żony siódme poty erotyczne, pozbawiając ją wszelkiej pruderii, nie ma siły. Jeszcze nie tak dawno żona całowała tylko męża, a teraz ta sama żona w zupełnie inny sposób całuje, owszem, ale wyłącznie bobasa. Tymczasem wokół niedopieszczonej żony z dzieckiem w parku zaczyna się kręcić pewien smukły student… Dzieci są zaborcze, a rodzice leniwi. Trzeba być czujnym, aby z romantycznego we dwoje nie stać się trójkątem czy nawet czworokątem bez grama seksapilu.     


Tekst: Agata Passent/Syndykat Autorów
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy