Figury niemożliwe – drewniane schodki [ILUZJA]

Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.

Twoje zadanie:

W tym przypadku widzimy szczególny rodzaj drewnianych schodków.
Czytające kotki na zdjęciu, choć są w jednej linii, to wydaje nam się, że jeden siedzi na schodku, a drugi w zagłębieniu!
Gdy bliżej przyjrzymy się tej figurze, to zauważymy, że w rzeczywistości nie jest możliwe zbudowanie odpowiadającej jej  bryły, ponieważ figura jest tylko złudzeniem optycznym.

Dlaczego tak się dzieje?

To klasyczny efekt, w którym nasz mózg chce zrekonstruować obiekt 3D z obrazka 2D, co nadaje mu iluzję głębi. W ten sposób powstaje figura niemożliwa.
Porada dla rodzica
Takie figury, które mogą zaistnieć tylko na papierze i w naszej wyobraźni były często wykorzystywane przez artystów w ich pracach. Możecie zastosować ten pomysł również do zabawy z dzieckiem i spróbować wspólnie narysować taką magiczną krainę opartą o figury niemożliwe. Mogą składać się z nich budynki, samochody, place zabaw. Dajcie się ponieść wyobraźni!
 
Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka

Popularne tematy