wydarzenia
fot. Filharmonia Łódzka

Filharmonia Łódzka zaprasza

To miejsce nie tylko dla dorosłych. Dzieci mogą tu przeżyć fascynującą przygodę, nie mniej ciekawą niż w piaskownicy, kinie czy zoo.
wydarzenia
fot. Filharmonia Łódzka
Warsztaty „Baby Boom Bum” są skierowane do niemowląt (do 3 lat) i ich rodziców. Najmłodsi przekonują się, jak różnorodny jest świat dźwięków i na ile sposobów można go odkrywać.
Podstawowym instrumentem jest tutaj głos ludzki, oprócz tego zabawa rytmem, stukanie, klaskanie i tupanie, czyli to, co maluchy uwielbiają. Rodzice próbują dla swoich dzieci śpiewać, nucić, albo chociaż mruczeć, bo nikt tak dobrze jak mama albo tata nie wprowadzi własnej pociechy w tajemniczy i fascynujący świat muzyki.

Zajęcia prowadzone są według teorii Edwina Eliasa Gordona i mają na celu stymulować rozwój dziecka.

„Odkrywcy Muzyki” to cykl składający się zawsze z dwóch wydarzeń: warsztatów i koncertu.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o ideę Carla Orffa.
Podczas części warsztatowej dzieci w wieku od 4 do 8 lat pod okiem opiekunów uczą się grać, śpiewać, klaskać i budować proste instrumenty – wszystko w formie zabawy.
Natomiast po przerwie maluchy prezentują swoje nowe umiejętności występując na estradzie w niepowtarzalnym koncercie. Dodatkową atrakcją są występy dziecięcych zespołów muzycznych oraz dorosłych, profesjonalnych artystów, którzy przedstawiają utwory dla dzieci. W ten sposób przekonujemy najmłodszych, że już po krótkiej próbie można wziąć udział w prostym koncercie, wystąpić na filharmonicznej estradzie i świetnie się przy tym bawić. Muzyka nie musi być trudna i nudna, może się okazać wspaniałą przygodą.
Na koncert zapraszamy dzieci w każdym wieku.

„Spotkania z Nutką”
to koncerty dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat.
Młodzi wykonawcy występują u boku dorosłych muzyków, a słuchacze poznają nowe instrumenty, zespoły, sylwetki kompozytorów różnych epok. Każdy koncert powiązany jest tematycznie z porą roku i ważnymi wydarzeniami z życia najmłodszych (początek wiosny, święta Bożego Narodzenia, Dzień Matki itp.) Muzykę wzbogacają recytacje wierszy i popisy zespołów tanecznych.

Tradycją stały się już występy „Pędziwiatrów”, uczniów szkół muzycznych z Łodzi i województwa.

Szczegóły na www.filharmonia.lodz.pl

Rezerwacja i sprzedaż biletów: bilety@filharmonia.lodz.pl
42 664 79 79
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
ul. Narutowicza 20/22 90-135 Łódź
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy