Plakat filmu animowanego "Klaus" na Netflixie
fot. materiały prasowe

Netflix wypuszcza pierwszy film animowany. Zwiastun jest świetny!

"Klaus" to pierwszy film animowany, który już wkrótce będzie dostępny w najpopularniejszej wypożyczalni internetowej. Współtworzą go dwaj Polacy!
Milena Oszczepalińska
Plakat filmu animowanego "Klaus" na Netflixie
fot. materiały prasowe
Lubicie Netflixa? Już wkrótce możecie konkurować z własnymi dziećmi o to, kto będzie dzierżył pilota, ponieważ ta popularna wypożyczalnia internetowa wprowadza pierwszy film animowany. „Klaus” będzie dostępny na Netflixie od 15 listopada.

Nowość od Netflixa – gratka dla małych kinomaniaków

„Klaus” to animowana humorystyczna opowieść bożonarodzeniowa. Tytułowy Klaus jest tajemniczym stolarzem, który mieszka na mroźnej wyspie pod kołem podbiegunowym. W swojej chatce trzyma pełno własnoręcznie zrobionych zabawek. To właśnie tam zostaje wysłany do pracy Jesper, listonosz, który skończył szkołę jako najgorszy uczeń. Nie ma łatwego zadania, ponieważ na wyspie ludzie prawie w ogóle ze sobą nie rozmawiają, a o pisaniu listów już nie wspominając. Jesper chce w końcu zrezygnować z pracy i wyjechać, ale nagle znajduje bratnią duszę w lokalnej nauczycielce Alvie i spotyka Klausa. Rodzi się między nimi niezwykła przyjaźń, która sprawia, że miasteczko Smeerensburg znowu rozbrzmiewa radosnym śmiechem, a sąsiedzi z nowym zapałem wspierają się nawzajem, snują magiczne opowieści i z namaszczeniem wywieszają przy kominkach świąteczne skarpety.
Zwiastun filmu animowanego "Klaus"
Od 15 listopada i przez dwa kolejne dni film mogą obejrzeć na komputerach, laptopach oraz urządzeniach z systemem Android z najnowszą wersją przeglądarki Chrome wszyscy. Za darmo i bez rejestracji! Wystarczy wejść na adres netflix.com/klaus
Redakcja poleca: Calineczka - bajka dla dzieci
Twoje dziecko lubi, gdy ktoś mu czyta bajki, ale zdarzają się momenty kiedy nie masz czasu mu poczytać? My nagraliśmy bajkę, którą możesz włączyć dziecku nasz film, w którym czytana jest Calineczka Andersena.

Twórcy „Klausa”

Reżyserem filmu jest Sergio Pablos, współtwórca animacji z 2010 roku pt. „Jak ukraść księżyc”. Również on, wraz z Zachem Lewisem i Jimem Mahoney’em stworzyli scenariusz. W produkcję filmu zaangażowani byli także dwaj Polacy – Szymon Biernacki i Marcin Jakubowski są dyrektorami artystycznymi. W rolach głównych występują:
  • Jason Schwartzman jako Jesper,
  • JK Simmons (laureate Oskara) jako Klaus,
  • Rashida Jones jako Alvie,
  • Norm MacDonald,
  • Joan Cusack.
W sieci dostępny jest już zwiastun “Klausa”. Zobaczcie:
 
Źródło: materiały prasowe 
www.netflix.com/klaus
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy