logo, lato filmowe, lato z filmami, filmy dla dzieci

Filmowe Lato Dzieci - 25.07-09.08, Poznań

Zapraszamy na Lato filmowe do Poznania.
logo, lato filmowe, lato z filmami, filmy dla dzieci
Na FILMOWE LATO DZIECI zawsze jest dobra pogoda!

Przygodę w kinie przeżyć można uciekając przed nudą w ulewny deszcz czy kryjąc się przed piekącymi promieniami słońca. Zwłaszcza w Poznaniu, gdzie odbywa się kilka festiwali filmowych, które przed duży ekran zapraszają również młodych widzów. Dzięki magii kina wyjątkową podróż mogą odbyć także dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje.

Filmowe Lato Dzieci to projekt o charakterze „sieciowym”, będący wspólną inicjatywą Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO!, Międzynarodowego Festiwalu  Filmów Animowanych ANIMATOR, TRANSATLANTYK Festival Poznań oraz CK Zamek.

Poznań stał się miastem dużych międzynarodowych festiwali filmowych. Dwa z nich odbywają się latem i przygotowują specjalny program także dla dzieci: jest to ANIMATOR i TRANSATLANTYK. ALE KINO! jest dedykowane młodym widzom i choć odbywa się zimą, w wakacje zaprasza na „Lato z przygodą”. Seanse dla dzieci w okresie wakacyjnym przygotowuje również Nowe Kino Pałacowe. Wszystkie te przedsięwzięcia zjednoczyły się, by wspólnie dotrzeć do jak największej ilości dzieci i zachęcić je do udziału w wydarzeniach filmowych oferowanych w Poznaniu od 1 lipca do 31 sierpnia 2013r. Założeniem projektu jest, by oferta była dostępna dla szerokiego grona odbiorców, dlatego seanse są bezpłatne lub w cenie nieprzekraczającej 2 zł. Ponadto współpraca organizatorów polega na wzajemnym wspieraniu działań promocyjnych i programowych.

Koordynacją podejmowanych działań zajęło się Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które poprzez swoje strony internetowe www.csdpoznan.pl i www.alekino.com będzie przekazywało informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w ramach Filmowego Lata Dzieci.

Filmowe Lato Dzieci 2013 jest pierwszą, pilotażową edycją projektu, którego plany rozwoju i potencjał oraz możliwe korzyści dla społeczności poznańskiej sięgają dużo szerzej. Centrum Sztuki Dziecka w kolejnych latach planuje podjąć starania, by zwiększyć zakres działań podejmowanych w ramach projektu oraz pozyskać dodatkowe środki na ten cel.

Projekt pozostaje otwarty dla wszystkich zgłaszających chęć przystąpienia do niego, z terenu Poznania i powiatu poznańskiego, pod warunkiem spełnienia wymogów wysokiego poziomu proponowanego programu i niskiej ceny biletu.


13 – 19 lipca 2013

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH "ANIMATOR" – ANIMATOR DLA DZIECI
Filmy pełnometrażowe i zestawy krótkich animacji dla dzieci w CK Zamek (Nowe Kino Pałacowe, Sala Wielka, Sala Pod Zegarem).

www.animator-festival.com


25 – 28 lipca 2013

WAKACYJNE ALE KINO! – LATO Z PRZYGODĄ

Kultowe polskie filmy dla dzieci i nowości ze świata jako zapowiedź Festiwalu Ale Kino!, który odbędzie się w dniach 1-8 grudnia 2013.
miejsce: Nowe Kino Pałacowe (CK Zamek)

www.alekino.com            www.csdpoznan.pl

sierpień 2013

NOWE KINO PAŁACOWE, CK Zamek
Repertuar Kina Pałacowego, specjalnie z okazji wakacji w każdy sierpniowy piątek, został wzbogacony o seanse dla dzieci.

www.ckzamek.pl

2 – 9 sierpnia 2013

TRANSATLANTYK Festival Poznań

Wśród wielu różnorodnych sekcji trzeciej edycji festiwalu nie zabrakło również tej dla najmłodszych widzów.

miejsce: Multikino 51
www.transatlantyk.org
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Aby wspomóc leczenie zakażenia pasożytniczego u dzieci, warto wprowadzić do diety malucha to, czego nie lubią pasożyty. Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Mogą to być. m.in.: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy