GRY
 
 

Filmowe TAŃCOGRAJKI w kinie Praha

22.09-27.10.2012r., Kino Praha wraz z grupą muzyków zajmujących się kulturą tradycyjną zapraszają na TAŃCOGRAJKI, czyli nowy cykl filmowo – muzyczny dla dzieci i dorosłych. Tańcograjka to „powrót do korzeni" - w każdą sobotę, o godz. 10.30

kino praha
Kino Praha wraz z grupą muzyków zajmujących się kulturą tradycyjną zapraszają na TAŃCOGRAJKI, czyli nowy cykl filmowo – muzyczny dla dzieci i dorosłych. Tańcograjka to „powrót do korzeni" - w każdą sobotę, o godz. 10.30 przedstawimy dawne, zapomniane już dziś zabawy z czasów naszych babć i pradziadków. Będziemy śpiewać, tańczyć, skakać, przytupywać i słuchać muzyki granej na starodawnych instrumentach. Gospodarzem każdego spotkania będzie inny instrument - zagrają dla nas m.in. cymbały, harmonia trzyrzędowa, baraban, trąbkoskrzypce! Po spotkaniu zapraszamy dzieci na projekcje bajek. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postaci z dobranocek – tych współczesnych oraz tych już trochę zapomnianych oraz instrumenty i historie muzyczne. Przypomnimy filmy z serii „Wędrówki Pyzy”, „Muzyczne popołudnie”, „Czarodziejski flet” oraz wiele wiele innych. Każde spotkanie potrwa około godziny.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.
Cena biletu – 15 zł.
 
Tańcograjki” to drugi cykl spotkań dla dzieci i rodziców, jaki proponuje kino Praha. Oprócz rozpoczynających się właśnie sobotnich spotkań z muzyką i filmem, w każdą niedzielę o godz. 10.30 odbywają się poranki teatralno-filmowe, których głównym współorganizatorem jest Teatrzyk Raz Dwa Trzyk.
 
TAŃCOGRAJKI - PROGRAM SPOTKAŃ (wrzesień / październik 2012)

sobota 22.09.2012
Tańcograjka
: Czy wie duży czy wie mały, ile strun mają cymbały?
Projekcje bajek
 
sobota 29.09.2012
Tańcograjka: Harmonia trzyrzędowa – przodek akordeonu. Babcia czy dziadek?
Projekcje bajek
 
sobota 6.10.2012
Tańcograjka: Tańcowały dwa Michały – jeden duży, drugi mały. Spotkanie z bębnem barabanem i z bębenkiem obręczowym.
Projekcje bajek
 
sobota 13.10.2012
Tańcograjka: Trąbkoskrzypce – ni to ptak ni to ryba – czy to skrzypce? Trąbka chyba!
Projekcje bajek
 
sobota 20.10.2012

Tańcograjka: Jak ja zacznę na fujarce wygrywać – będą mi się moje wołki odzywać!
Projekcje bajek
 
sobota 27.10.2012

Tańcograjka: Na skrzypeczkach ra-ra-ra!! Tańcowała Barbara!
Projekcje bajek
 
DODATKOWE INFORMACJE
Tańcograjki poprowadzą:
Katarzyna Szurman - muzykantka. Gra na skrzypcach i harmonii trzyrzędowej. Występuje w kapeli „Czarne Motyle" wykonującej przedwojenną muzykę taneczną oraz w zespole etnojazzowym „Śliczne Goździki". Kolekcjonerka starodawnych zabawek. Na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci.
 
Katarzyna Żytomirska - pisarka, etnolog. Członek Stowarzyszenia „Dom Tańca". Aktorka „Sceny Lubelskiej 30/32". Wspólnie z członkami Stowarzyszenia prowadzi zajęcia dla dzieci związane z rokiem obrzędowym i kulturą tradycyjną. Występuje w zespole etnojazzowym „Śliczne goździki". Autorka książki „Opowieści roztoczańskie" oraz spektaklu muzycznego „Wstydek-Bajtek i drewniane ludki".
 
Emilia Herda - etnolożka, muzykantka („Czarne Motyle”, „Wędrowiec”). Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Dom Tańca" biorąc udział w rozmaitych projektach artystycznych i edukacyjnych. Wielbicielka dzieci, prywatnie mama Łucji i Stefana.
 
Agata Krawczyk - muzyk i muzykoterapeuta, terapeuta; gra na skrzypcach, kanklach, cymbałach i gitarze. Współtworzyła zespół folkowy „Werchowyna”, obecnie gra w zespole „Czarne Motyle”. Od 15 lat prowadzi zajęcia muzyczno - taneczne w przedszkolach, szkołach, świetlicach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Matka dwóch córek.
oraz Agata Harz, Katarzyna Brzozowska, Grzegorz Ajdacki, Agnieszka Kontny i inni.

Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
Warszawa
Tel. (22) 343 03 10
 
REZERWACJA BILETÓW
 Kasa Kina Praha
Tel. 22 343 03 10
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj