GRY
 
 

Jeśli lato w mieście, to tylko w Kinie Praha

Wakacje za pasem, a ty nie możesz na razie pozwolić sobie na wyjazd z dzieckiem? W mieście też można świetnie spędzić czas. Przekonaj się o tym podczas 3. edycji Wakacji w Kinie Praha.

Wakacje w Kinie Praha
fot. materiały prasowe
Wakacjie w Kinie Praha to doskonały sposób na spędzenia lata z dzieckiem dla tych, którzy w wakacje muszą zostać w mieście. Akcja przygotowana przez Kino Praha to nie tylko pokazy najnowszych bajek dla dzieci, ale o wiele więcej. Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Wyjątkowe wakacje w Kinie Praha

Specjalnie z myślą o najmłodszych Kino Praha przygotowało cykl warsztatów połączonych z projekcjami najnowszych bajek na wielkim ekranie. Od 29 czerwca do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku od godziny 10 będziecie mogli obejrzeć  m.in.: „Minionki”, „W głowie się nie mieści”, „Koko smoko”, „Małego Księcia”, „Rechotka”, „Ups! Arka odpłynęła”, „Krainę jutra” i wiele, wiele innych.
Po projekcjach bajek będziecie mogli wziąć udział w fascynujących warsztatach. W programie znajdą się m.in.:
 • warsztaty z gier planszowych - gry planszowe od lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Jest to świetna rozrywka, która poprzez zabawę uczy logicznego myślenia i pracy w grupie. Podczas warsztatów dzieci zostaną zapoznane z regułami wybranej gry, a następnie zostanie rozegrany turniej, podczas którego zostaną ogłoszeni zwycięzcy.
 • warsztaty kreatywno-edukacyjne - w ramach warsztatów dzieci będą miały okazję zwiedzić najskrytsze zakamarki świata nauki, a także rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez zabawę.
 • artystyczne poniedziałki - wraz z Fundacją Atelier we wszystkie poniedziałki lipca i sierpnia będziemy wspólnie tworzyć prace plastyczne o tematyce wakacyjno-filmowej. Stworzymy naszych ulubionych bohaterów filmowych, wymyślimy im nowe przygody, a następnie opowiemy je w formie komiksów. Nie zabraknie również opowieści wakacyjnych, opowiedzianych przy pomocy rysunku, malarstwa i kolażu artystycznego. Będzie twórczo, artystycznie, kolorowo i zabawnie!
 • bezpieczne Wakacje z Wyderką - warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego przebywania nad wodą. Podczas spotkań dzieci nauczą się jak korzystać z dostępnych środków ratunkowych, takich jak kapok, rzutka, koło ratunkowe, a także dowiedzą się do czego służy gwizdek. Poznają również znaki i tablice ostrzegawcze. Nauczą się prawidłowego postępowania w przypadku, gdy są świadkami wypadku nad wodą lub jego ofiarą. Podczas zajęć mają możliwość poznać techniki i sposoby ratownicze. Spotkają się z policjantami służby wodnej i ratownikami WOPR. Warsztaty obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy planują spędzić wakacje nad morzem, jeziorem czy rzeką.
 • czar PRL – dzieciństwo minionej epoki – to warsztaty historyczne, w trakcie których wybierzemy się w podróż do przeszłości, która będzie niezapomnianym i pouczającym przeżyciem. Biorąc udział w licznych zabawach, grach i zadaniach maluchy będą mogły poznać czasy, w których dorastali ich rodzice.
 • joga dla dzieci - zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której dzieci doskonalą koordynację oraz umiejętność koncentracji i poprawnego oddechu. Joga rozwija także zręczność i elastyczność oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
 • sowaliska – walizka pełna pomysłów – warsztaty prowadzone przez pełna pomysłów, entuzjazmu i doświadczenia grupę animacyjną Sowaliska to. Podczas wakacyjnych spotkań nie zabraknie zabaw ruchowych, muzycznych, a także tych z chustą animacyjną. Dzieci będą również wykonywać małe prace plastyczne i wielkoformatowe działania twórcze.
 • teatr ilustracji „Kamishibai” – podczas warsztatów zabierzemy uczestników w świat baśni, legend i wierszy, które opowiedziane zostaną przy użyciu niepowtarzalnych ilustracji i podkładu instrumentalnego granego na żywo. Następnie przy użyciu różnych technik plastycznych poruszymy naszą wyobraźnię.
 • naukowe pasje – te warsztaty udowodnią, że nauka wcale nie musi być nudna. W trakcie naszych zajęć specjaliści z przygotowaniem naukowym i pedagogicznym, a przede wszystkim pasjonaci nauki pomogą maluchom zrozumieć otaczający je świat.
 • z Borsukiem bezpieczniej – podczas zajęć zostaną poruszone tematy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, które mogą mieć miejsce w trakcie letniego wypoczynku. Dzieci dowiedzą się, o czym należy pamiętać, odpoczywając w lesie, w górach i nad wodą. Powtórzymy zasady obowiązujące na drodze i podczas podróży, a także porozmawiamy o prawidłowym zachowaniu w kontakcie z obcą osobą.
 • „Nakręceni” - zabawy z filmem i fotografią - zabawy z taśmą filmową? Poznanie starej i nowej "technologii filmotwórczej"? A może wyprodukowanie prostych animacji? Celem zajęć jest rozbudzenie artystycznych zainteresowań, które pozwolą rozwinąć spostrzegawczości. Film to poważna sprawa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podejść do niego w sposób nieco bardziej rozrywkowy.
 
Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje. Liczba miejsc ograniczona - spieszcie się!
Rezerwacji można dokonać w kasie Kina Praha ul. Jagiellońska 26; 03-719 Warszawa, tel. 22 343 03 10.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj