Filmy o koniach: najpiękniejsze filmy o koniach dla całej rodziny!
fot. Mat. prasowe

Filmy o koniach: najpiękniejsze filmy o koniach, które warto zobaczyć

Filmy o koniach to idealna propozycja na seans filmowy dla całej rodziny. Konie są piękne, majestatyczne i łatwo się z nimi zaprzyjaźnić. Oto kilka najpiękniejszych filmów familijnych o koniach – wzruszą nie tylko dzieci.
Sylwia Arlak
Filmy o koniach: najpiękniejsze filmy o koniach dla całej rodziny!
fot. Mat. prasowe
Macie wolny wieczór? Idealną propozycją, by spędzić razem czas i świetnie się bawić, będzie wspólne oglądanie jednego z filmów familijnych o koniach. Dzieci wprost przepadają za końmi, podobnie, jak wielu dorosłych. Nic dziwnego, że te majestatyczne, piękne i mądre zwierzęta tak często stają się głównymi bohaterami filmów dla całej rodziny.

Filmy o koniach, które warto obejrzeć

Dzieci są najbardziej wymagającymi widzami. Kiedy coś im się nie spodoba, nie będą czekać do końca seansu – w przeciwieństwie do dorosłych nie dadzą szansy reżyserowi tylko dlatego, że oglądały jego wcześniejsze dzieła. Na szczęście w historii kina powstało sporo obrazów, które na pewno im się spodobają, a przy okazji czegoś się z nich nauczą. Dorośli też nie powinni się nudzić – wspólne oglądanie filmów o koniach może stać się waszym ulubionym sposobem spędzania czasu w rodzinnym gronie!
 

Oto filmy familijne o koniach, które koniecznie musicie obejrzeć.

„Wyścig marzeń” 

Jedna z głównych bohaterek „Wyścigu marzeń”, klacz Sonador, ma przed sobą obiecującą karierę. Pech chce, że pewnego dnia podczas gonitwy łamie nogę. Dla właścicieli klacz wyścigowa staje się bezużyteczna i postanawiają ją uśpić. Na szczęście zwierzę trafia pod opiekę oddanego trenera Bena Crane’a. Zabiera on do siebie ranne zwierzę i robi wszystko, aby je wyleczyć... Tę piękną historię o miłości do zwierząt i pokonywaniu przeszkód zobaczycie w serwisie Cineman.

Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

„Zebra z klasą” 

Dlaczego w zestawieniu filmów familijnych o koniach pojawia się „Zebra z klasą”? Bo to zebra, która dorasta na farmie, myśląc, że jest piękną klaczą. Choć jest niewysoka, a zamiast bujnej grzywy ma czarno-białe pasy, nie brakuje jej determinacji. Marzy, żeby zostać koniem wyścigowym i każdego działa, żeby spełnić swoje sny. W niczym nie ustępuje koniom!

„Mustang z dzikiej doliny” 

„Tej opowieści nie znajdziecie w żadnej książce, to opowieść z głębi serca konia” – słyszymy na początku filmu „Mustang z dzikiej doliny”. To kultowa animacja od studia DreamWorks. Tytułowy mustang zostaje schwytany przez kowbojów i trafia w ręce kawalerii. Chciwi ludzie ostatecznie jednak przegrywają. Ogier robi wszystko, żeby odzyskać wolność i z pewną pomocą w końcu mu się to udaje! Do obejrzenia na Netfliksie.

„Flicka” 

„Flicka” to przepiękna opowieść o wielkiej przyjaźni i wielkich marzeniach. Zamknięta w sobie dziewczyna Katy i dziki mustang to duet idealny. Razem wydają się niepokonani. Dojrzewają, mierzą się z problemami i są ze sobą na dobre i na złe. Kto z nas nigdy nie marzył o takim przyjacielu? Do obejrzenia na AppleTV.

„Niezwyciężony Secretariat” 

To jeden z najpiękniejszych filmów o koniach. Historia opowiedziana w filmie „Niezwyciężony Secretariat” wydarzyła się naprawdę. W latach 70. ubiegłego wieku mustang Secretariat był niepokonanym koniem wyścigowym. W 1973 roku wygrał trzy najważniejsze wyścigi w Stanach: w Louisville, Baltimore i Elmont. Nie dość, że był pierwszym od 25 lat koniem, któremu się to udało, to jeszcze jego rekordy z dwóch wyścigów do dzisiaj nie zostały pobite. Obraz opowiada o tym, jak wygląda droga zwierzęcia na szczyt i ile musiała poświęcić jego właścicielka, żeby to się udało. Do obejrzenia na AppleTV


Po który film o koniach sięgniecie najpierw?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy