Podkręć jak Bekham
fot. Mat. prasowe

Filmy o piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, które warto nadrobić. Spodobają się całej rodzinie!

Są takie filmy o piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, których nie wypada nie obejrzeć przynajmniej raz w życiu. „Podkręć jak Beckham”, „Kosmiczny wykop”, „Will” to tylko niektóre z nich! Oto lista najlepszych filmów piłkarskich dla całej rodziny.
Sylwia Arlak
Podkręć jak Bekham
fot. Mat. prasowe
Czas Euro 2020 to najlepszy moment na nadrobienie (albo przypomnienie sobie) najlepszych filmów o piłce nożnej dla dzieci i młodzieży. My polecamy takie, które nie tylko bawią, ale i uczą dzieci, że warto dążyć do realizacji swoich marzeń. Rodzice też nie powinni nudzić się na seansie.

Najlepsze filmy i seriale dla dzieci i młodzieży o piłce nożnej

Oto fajne filmy i seriale o piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, które koniecznie musicie obejrzeć:

„Pomarańczowi”

Zestawienie najlepszych filmów o piłce nożnej otwiera film „Pomarańczowi” (2004 rok). Obraz opowiada historię 11-letniego chłopca, który ma tylko jedno wielkie marzenie: chce grać w reprezentacji piłki nożnej juniorów. Ma wielki talent i pomimo wielu przeciwności losu (gdy umiera jego ojciec, a zarazem trener, chłopiec przeżywa trudne chwile), ciężko pracuje na swój sukces. Pomagają mu w  tym wierni przyjaciele.

Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.

„Kapitan Jastrząb”

„Kapitan Jastrząb” przypadnie do gustu wszystkim fanom japońskiego anime. Ten serial piłkarski (którego pierwszy sezon powstał w 1983 roku, w sumie powstały cztery transze) z jednej strony mocno się zestarzał, z drugiej ogląda się go równie dobrze, co przed laty. Tsubasa Ohzora, kapitan Nankatsu to bohater, któremu kibicuje się od początku do końca. Dzielnie walczy o mistrzostwa kraju w piłce nożnej, dzięki czemu będzie mógł spełnić swoje marzenie – wyjechać do Brazylii i zostać profesjonalnym piłkarzem.

„Will” 

„Will”, czyli film z 2011 roku wzruszy całą rodzinę. Obraz opowiada historię Willa Brennana, wielkiego fana klubu Liverpool F.C. Pewnego dnia ojciec chłopca, Gareth, spełnia wielkie marzenie swojego syna. Kupuje bilety na finałowy mecz Ligi Mistrzów w Stambule i planuje podróż we dwójkę. Niestety Gareth niespodziewanie umiera. Chłopiec postanawia uczcić pamięć zmarłego ojca i samotnie wyruszyć do Stambułu.

„Boisko szczęścia”

„Boisko szczęścia” z 1995 roku to komedia dla całej rodziny. Uczniowie jednej ze szkół teksańskiego miasteczka poznają swoją nową nauczycielkę, Annę Montgomery. Jako zapalona miłośniczka piłki nożnej szybko „zaraża” dzieci miłością do gry i sportowej rywalizacji. Dzięki niej zaczynają wierzyć w siebie i dążą do zwycięstwa. 

„Brat”

Film piłkarski „Brat” z 2010 roku opowiada historię Julio (debiutant Eliú Armas) i Daniela (Fernando Moreno), dwóch przybranych braci, którzy wychowują się w slumsach Carasas. Ich matka, która ledwo utrzymuje rodzinę, piecze ciasta. Bracia całymi dniami grają w piłkę nożną. Dają z siebie na boisku sto procent, wierząc, że ciężka praca pozwoli im wydostać się kiedyś ze slumsów. Juliowi trudno jest jednak wyrwać się spod wpływów lokalnych gangsterów. UWAGA: W filmie nie brakuje scen przemocy, przeznaczony jest więc dla młodzieży od 16. roku życia.

„Podkręć jak Beckham”

„Podkręć jak Beckham” z gwiazdorską obsadą (Keira Knightley, Jonathan Rhys Meyers) z 2002 roku to absolutny klasyk jeśli chodzi o filmy o piłce nożnej. Główną bohaterką obrazu jest Jess Bhamra, która pochodzi z tradycyjnej hinduskiej rodziny. Kiedy wraz z rodzicami przeprowadza się do Anglii, jej życie zmienia się o 180 stopni. Choć rodzina oczekuje, że zostanie kucharką i poślubi miłego hinduskiego chłopca, ona spędza cały wolny czas na graniu w piłkę nożną (jej największym idolem jest David Beckham). Zaczyna od wstąpienia do dziewczęcej drużyny futbolowej Hounslow Harriers i krok po kroku sięga po marzenia. 

„Kosmiczny wykop”

„Kosmiczny wykop” to serial z 2020 roku o piłce nożnej, jakiego jeszcze nie było. Głównym bohaterem jest bowiem... Robert Lewandowski. Akcja kreskówki rozpoczyna się w kosmosie, gdzie na sztucznej asteroidzie Spaceball odbywają się międzygwiezdne mistrzostwa w futbolu. Przez splot różnych nieoczekiwanych zdarzeń, słynny polski piłkarz trafia na obcą planetę. Jego zadaniem będzie stworzenie drużyny i poprowadzenie jej do zwycięstwa podczas rozgrywek Galaktycznej Ligi.

Najlepsze seriale o piłce nożnej dla dzieci i młodzieży

Macie niedosyt serialowych propozycji piłkarskich w naszym zestawieniu? Koniecznie sprawdźcie też te dokumenty. Poza rozrywką oferują potężną dawkę wiedzy! To świetna propozycja na wieczór nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców.
  • „Droga na futbolowy szczyt”
  • „Pierwszy zespół: Juventus”
  • „Piłkarski świat”
  • „Sunderland aż po grób”
  • „W świecie Boca Juniors”

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy