filmy o psach
fot. Adobe Stock

Filmy o psach - Top 10 ponadczasowych filmów dla dzieci

Wybraliśmy kreskówki, których bohaterami są psy. Dzieci je kochają i niezmiennie od lat obdarzają uwielbieniem. Oto lista filmów z psimi bohaterami.
Agnieszka Majchrzak
filmy o psach
fot. Adobe Stock
Bawią, wzruszają i chwytają za serce. Małych i dużych, gdyż takie filmy to wspaniałe kino familijne, przy którym może bawić się cała rodzina. Przedstawiamy ich złotą dziesiątkę.

1. „Zakochany kundel"

Filmy o psach
 
Reż. Clyde Geronimi, Hamilton Luske, Wilfred Jackson (1955)

Zupełnie niestarzejący się disnejowski klasyk. Cudowna historia o psiej miłości między Trampem i Lady, dwojgiem piesków pochodzących z zupełnie odmiennych środowisk. On - bezpański kundel, ona - cocker-spanielka z wyższych sfer. Ich uczucie będzie rodzić się powoli i dopiero bohaterski wyczyn Trampa pokaże w pełni Lady, jak wielka jest siła miłości do niej.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

2. „101 dalmatyńczyków"

Filmy o psach
 
Reż. Wolfgang Reitherman, Hamilton Luske, Clyde Geronimi (1961)

Wszyscy kochają te urocze nakrapiane psiaki. Okrutna Cruella DeMon też jest ich wielbicielką, ale i ofiarą mody marzącą o płaszczu z ich skór. Dla tego celu skupuje lub porywa szczenięta tej rasy. Rodzice uprowadzonej piętnastki maluchów, Pongo i Perdita, wyruszają im na ratunek. Wciągającą fabuła i nagłe zwroty akcji gwarantują wyśmienitą zabawę.

3. „Scooby Doo"

Filmy o psach

Absolutny klasyk! Przygody strachliwego i obdarzonego ogromnym apetytem doga o imieniu Scooby-Doo to najdłuższy w historii telewizji serial animowany dla dzieci. Pierwsze odcinki pojawiły się w 1969 roku i jak do tej pory powstało ich ponad 300. Tajemnica sukcesu tkwi w fabule serialu, w której Scooby Doo ze swoim tchórzliwym kumplem Kudłatym i trójką przyjaciół - Welmą, Daphne i Fredem tropią zagadki kryminalne i znajdują winnego "zbrodni". Film pełen jest dowcipnych dialogów oraz wampirów, zombi, mumii i innych straszydeł, a jak wiadomo, dzieci lubią się bać!

4. „Wielka przygoda Clifforda"

Filmy o psach
 
Reż. Robert C. Ramirez (2004)

Clifford to wielki, czerwony pies, bohater popularnej telewizyjnej kreskówki dla dzieci. Tym razem trafił na duże ekrany w filmie pełnometrażowym. Clifford z przyjaciółmi biorą udział w konkursie, marząc o przepysznej nagrodzie, która w końcu stanie udziałem ich wszystkich.

5. „Psi patrol"

Filmy o psach
 
Sześć odważnych szczeniaków - Chase, Marshall, Rocky, Zuma, Rubble i Sky pod wodzą obytego z techniką 10-latka Rydera realizuje trudne misje ratunkowe. Ich zaawansowany technicznie patrol spieszy na ratunek wszystkim potrzebującym. Przyjaciele stawiają czoła różnym zagrożeniom i wciąż przeżywają niezwykłe przygody. Seria ich przygód (7 sezonów od 2013 roku) emitowana jest w telewizyjnych kanałach dziecięcych oraz na Netflixie.

6. „Pan Peabody i Sherman"

Filmy o psach

Reż. Rob Minkoff (2014)

Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, który wynalazł wehikuł czasu, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Wychowuje adoptowanego syna Shermana na grzecznego chłopca. Dzięki wehikułowi czasu przeżywają najróżniejsze przygody, łącznie z cofnięciem się do czasów starożytnych. Oprócz świetnej zabawy wspaniała okazja do poznania przez malucha także historii świata.

7. „Lis i pies"

Filmy o psach

Reż. Richard Rich, Ted Berman, Art Stevens (1981)

Osierocony lis Tod zostaje przygarnięty przez staruszkę mieszkającą na farmie i tam zaprzyjaźnia się z psem myśliwskim sąsiada - Cooperem. Para niewinnych zwierząt dorasta w lesie i zostaje nieodłącznymi przyjaciółmi. Ale wkrótce nastanie dzień, kiedy ich wieczna przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę.

8. „Piorun"

Filmy o psach

Reż. Chris Williams, Byron Howard (2018)

Historia Pioruna, psiej gwiazdy. Ten zmodyfikowany przez genialnego naukowca zwierzak odznacza się niespotykaną siłą, prędkością, laserami w oczach. Problem w tym, że wszystko to jest tylko wytworem telewizji, a pies o tym nie wie. Jak wygląda prawdziwe życie, już niebawem psiak boleśnie się przekona, kiedy trafi do Nowego Jorku. Podczas wędrówki przez całe Stany Zjednoczone w poszukiwaniu swojej pani Piorun nauczy się, jak być prawdziwym psem i zostanie bohaterem nawet bez supermocy.

9. „Wszystkie psy idą do nieba"

Filmy o psach
 
Reż. Don Bluth (1989)

To klasyk animacji. Fabuła opowiada o psie Charlim, właścicielu dobrze prosperującego kasyna. Po swojej nagłej śmierci, pies kradnie swój zegar życia, aby powrócić na ziemię. Postanawia dokonać zemsty na konkurencie, który doprowadził do zniszczenia kasyna i śmierci Charliego. Piękny, wzruszający. Mówi się, że ten, kto nie płakał na tej bajce, prawdopodobnie jest twardym jak skała wielbicielem kotów...

10. „Corgi psiak królowej"

Filmy o psach
 
Reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot (2019)

Tex to rozpuszczony mały corgi, należący do ulubionej rasy psów brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w luksusach i powszechnym uwielbieniu. Pewnego dnia Rex traci swoją pozycję i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości jadły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać ogonem i jak pogonić kota. Odkryje starą prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Wiele z opisanych przez nas filmów to klasyki gatunku, które warto mieć w domu na półce.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy