flaga Polski kolorowanka
fot. Adobe Stock

Flaga Polski – kolorowanka [DO WYDRUKU]

Flaga Polski do kolorowania może pomóc ci wytłumaczyć maluchowi, jakie kolory ma polska flaga i dlaczego to ona jest naszym symbolem narodowym. Oto gotowe wzory flagi Polski do wydruku i kolorowania!
Joanna  Biegaj
flaga Polski kolorowanka
fot. Adobe Stock
Kolorowanka z flagą Polski pozwoli dziecku zapoznać się z naszymi symbolami narodowymi. Poza wspaniałą zabawą i radością płynącą z kolorowania będzie to także jedna z pierwszych lekcji patriotyzmu. Kolorowanie pełni też funkcję edukacyjną: dzięki niemu dziecko uczy się, w jaki sposób prawidłowo trzymać kredkę, rozwija koncentrację i stymuluje wyobraźnię. Jest to także doskonały sposób na nudę nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ flaga jest bardzo łatwa do pokolorowania. Prezentujemy 3 kolorowanki z flagą Polski. Możecie także skorzystać z naszych kolorowanek z godłem Polski lub innymi symbolami narodowymi.

Flaga Polski do kolorowania

Opowiedz dziecku, że barwy flagi Polski pochodzą od herbu państwa. Biały pas wywodzi się od orła białego, natomiast czerwony – od pola tarczy herbu. Pamiętajcie, że biały kolor znajduje się na górze flagi, a czerwony na dole. Na początku dziecko może się mylić, ale to kwestia czasu, a na pewno zapamięta, jak prawidłowo powinna wyglądać flaga. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Flaga Polski do kolorowania

Kontur flagi Polski do kolorowania

Podczas wspólnego kolorowania możesz opowiedzieć dziecku o tym, że flaga ma także swoje święto – jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy zawsze 2 maja. Każdego roku Polacy z dumą wywieszają tego dnia flagi na zewnątrz swoich domów, np. w oknie lub na balkonie. Każdy w ten sposób może uczcić ten symbol narodowy. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kontur flagi Polski do kolorowania

Flaga Polski do wydruku

Wyjaśnij również dziecku, że do flagi Polski należy podchodzić z dużym szacunkiem: nie można jej deptać, miąć, drzeć. Jeśli eksponuje się ją publicznie – trzeba zadbać o to, by nie była brudna lub postrzępiona. Flaga nie powinna także dotykać podłogi, ziemi, ani służyć jako np. nakrycie stołu lub opakowanie jakiegoś przedmiotu. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Flaga Polski malowanka
Zobacz także:
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy