GRY
 
 

Focus pobudza neurony w kosmosie - wydarzenie dla dzieci

16 -21.10.2012r., Wykrywacz meteorytów, trójwymiarowy układ słoneczny, czy mobilne planetarium to tylko niektóre z atrakcji czekających na klientów Wola Park w ramach akcji - Focus pobudza neurony w kosmosie.

wola park
Na terenie Galerii powstanie mobilny park naukowy, w którym zgromadzone zostaną eksponaty przybliżające świat kosmosu. Przygotowane atrakcje uchylą rąbka tajemnicy zjawisk zachodzących we wszechświecie oraz przybliżą rządzące nim prawa. To fantastyczna okazja dla wszystkich ciekawych świata klientów Wola Park, którzy pragną poszerzyć wiedzę z zakresu kosmonautyki, fizyki i astronomii. Wystawa została przygotowana w maksymalnie interaktywny, angażujący odwiedzających sposób, tak aby wszystkie dzieci mogły się przekonać, że nauka to również doskonała zabawa. 
 
W obrębie mobilnego centrum nauki młodzi odkrywcy przeżyją między innymi niezapomnianą wizytę w Planetarium, poszukają zaginionych meteorytów oraz zobaczą niezwykłą makietę Układu Słonecznego. To jedyna okazja by zobaczyć jak poruszają się planety w rzeczywistości, dowiedzieć się w jaki sposób zmieniają się pory roku oraz, co powoduje zaćmienia słońca i księżyca. Doświadczenia te z pewnością staną się jeszcze ciekawsze, gdyż każde z urządzeń zainstalowanych w Wola Park można samodzielnie uruchomić.
 
Podczas tej kosmicznej podróży, międzyplanetarni poszukiwacze przygód będą mogli również posłuchać dźwięku galaktyki. Później w studiu, pod opieką profesjonalistów, sami stworzyć audycję radiową, nagrać zapowiedź swojego ulubionego przeboju, czy prognozę pogody.
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj