GRY
 
 

Foto Baje w Poznaniu

19.11.2011r.,Stowarzyszenie Nastawnia i Winiarnia „Pod czarnym kotem” przy ulicy Wolsztyńskiej 1 organizuje w Poznaniu wydarzenie pod tytułem „Foto Baje w Poznaniu”.

wydarzenia, nastawnia
Projekt ma na celu twórczą zabawę poprzez zaprezentowanie dzieciom między innymi Foto-Bajek, które zostały zainicjowane podczas 41. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA w Świnoujściu. Twórcą i pomysłodawcą samego projektu jest światowej sławy fotograf Tomasz Sikora oraz znany poeta Michał Zabłocki. Podczas tegorocznej Famy grupa literacka prowadzona przez Michała Zabłockiego pisała wspólnie cykl bajek dla dzieci. Natomiast grupa fotograficzna nad którą czuwał Tomek Sikora stworzyła cykl inscenizowanych fotografii, stanowiących ilustracje zainspirowane poszczególnymi bajkami. W wyniku tej współpracy narodził się materiał fotograficzno-literacki, którego trwałym efektem jest książka dla dzieci która będzie bezpłatnie ‘dystrybuowana’ między innymi w szpitalach i hospicjach dla dzieci.

Stowarzyszenie Nastawnia i Winiarnia chcą umożliwić dzieciom – w szczególności zamieszkałym w dzielnicy Grunwald – udział w czytaniu i inscenizacji bajek, uczestnictwo w warsztatach plastycznych i wiele innych atrakcji. Poszukiwania rozpoczną się w samo południe w Winiarni „Pod czarnym kotem”. Podczas szukania skarbów dzieci spotkają Kapitana Majtka, armię kotów i straszną Babcię Jadzię. Nie zabraknie profesjonalnych animatorów, którzy nie pozwolą dzieciom się nudzić.

Wieczorem odbędzie się wernisaż prac, które są zrealizowanego projektu fotograficzno-literackiego podczas tegorocznej FAMY, z udziałem Tomasza Sikory i animatorów kultury. Wystawa i prezentacja zdjęć - wolnych od przestrzeni galeryjnej - będzie miała miejsce przy Winiarni na Grunwaldzie.

W projekt zaangażowani są artyści, muzycy i literaci z Polski, lokalnie natomiast do zabawy dołączyli: Pracowania Plastyczna Artystart, Ośrodek Jogi "Lovayoga", Spółdzielnia Grunwald oraz zaprzyjaźnieni mieszkańcy dzielnicy Grunwald. Celem całego przedsięwzięcia jest zintensyfikowanie działań artystycznych, by ten dzień stał się wielką ucztą i zabawą pod hasłem bajek, i tego co one mogą przynieść najmłodszym i nie tylko.

Opieka artystyczna projektu „Foto Baje” podczas tegorocznej FAMY:

Tomek Sikora – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie.
Michał Zabłocki – Poeta, autor tekstów piosenek, reżyser, autor Programu Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja", "Projekcji wierszy na murach domów", "Wierszy chodnikowych", "Wierszy pisanych online". Współpracował z Piwnicą pod Baranami, Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Czesławem Mozilem. Na podstawie jego wierszy powstały takie piosenki, jak: Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka, Między ciszą a ciszą, Maszyna do świerkania.

Stowarzyszenie Nastawnia
ul. Madalińskiego 11/12
61-509 Poznań, Polska

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj