GRY
 
 

Fundacja Rodzić po Ludzku uhonorowana prestiżową nagrodą UNFPA! Gratulujemy!

Po raz pierwszy od 1983 r., czyli od kiedy istnieje nagroda Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, polska organizacja otrzymała te wyjątkowe wyróżnienie! "To w jaki sposób przychodzimy na świat, ma wpływ na całe nasze życie"!

fot. Fotolia
– To ogromne wyróżnienie, które ma dla nas również wymiar symboliczny: w tym roku Fundacja obchodzi swoje 20-lecie. Nie mogłyśmy sobie wyobrazić większego prezentu od tak prestiżowego uhonorowania naszej wieloletniej pracy– mówi Joanna Pietrusiewicz, prezeska organizacji. 

Godne warunki porodu dla wszystkich kobiet!

O akcji "Rodzić po ludzku", słyszało chyba większość z nas . To dzięki tej inicjatywie, po raz pierwszy głośno zaczęto mówić o kobietach w kontekście opieki okołoporodowej, oraz jej potrzebach. Fundację wyróżniono za skuteczne działanie na rzecz zapewnienia godnych warunków porodu wszystkim kobietom.  Doceniono utworzenie portalu internetowego www.GdzieRodzic.info, który pomaga kobietom wybrać najlepszy szpital do porodu oraz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich etapów ciąży i połogu. W szczególności za niego, w zeszłym roku Fundacja otrzymała nagrodę Światowej Organizacji Zdrowia - The Sasakawa Health Prize. Na portalu fundacji, odnajdziemy cenne informacje o wszystkich oddziałach ginekologiczno-położniczych i noworodkowych w Polsce, oraz oceny wystawiane tym placówkom przez inne rodzące w nich matki. 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Walczymy o podmiotowość kobiet!

Od 20 lat Fundacja Rodzić po Ludzku, dąży do opieki, która oparta jest na życzliwości, profesjonalizmie, empatii, indywidualnym podejściu, poszanowaniu potrzeb i wyborów kobiet. Aby to się wydarzyło potrzebne jest zaangażowanie rządów państw, instytucji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, położnych, lekarzy i samych kobiet. Organizacja próbuje także zmienić postrzeganie kobiety rodzącej z przedmiotowej roli pacjentki-petentki na podmiotową rolę konsumentki-odbiorczyni usług medycznych. Fundacja od lat walczy o podmiotowość kobiet, rozumiejąc praktyki rutynowo stosowane w szpitalach jako przejaw przemocy wobec kobiet i naruszenie podstawowych praw obywatelskich.

To w jaki sposób przychodzimy na świat, ma wpływ na całe nasze życie. Dlatego też Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje kampanie społeczne i edukacyjne dla kobiet, konferencje i szkolenia dla personelu medycznego, przeprowadza badania jakościowe i ilościowe, wspiera kluby mam, oraz wspiera lokalne liderki. 

Gratulujemy nagrody i  życzymy kolejnych, dziękując w imieniu wszystkich kobiet!

Przeczytaj także: Wielkie zmiany na korzyść ciężarnych w opiece okołoporodowej.
 

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci