Furby Boom
fot. Agnieszka Majchrzak

Furby Boom - jeszcze bardziej interaktywny Furby

Furby jest jak prawdziwe stworzonko. Potrzebuje karmienia, tulenia i pielęgnacji. To idealna zabawka dla dzieci marzących o prawdziwym zwierzaku.
Agnieszka Majchrzak
Furby Boom
fot. Agnieszka Majchrzak
Jeżeli zastanawiasz się, czy twoje dziecko będzie umieć zająć pieskiem lub kotem, o które tak bardzo cię prosi, zobacz, jak sobie radzi w zabawie z Furby. To niezły poligon doświadczalny i sprawdzian, czy twój maluch będzie chciał opiekować się żywym stworzeniem. Przekonaj się!

Furby boom - na czym polega

Furby boom (z ang. fur ball, czyli kulka futra) to udoskonalona wersja zabawki Furby, od wielu lat bardzo popularnej wśród dzieci. Wygląda jak zwykły pluszak - futrzana sówka lub chomik, ale dzięki technologii jest interaktywna. Furby mówi własnym językiem, może także nauczyć się słów po polsku oraz potrzebuje regularnego karmienia. Zabawka wyposażona jest w mnóstwo czujników reagujących na sposób, w jaki dziecko opiekuje się nim.

Furby Boom już na pierwszy rzut oka różni się od „starego" Furby. Ma o wiele bardziej kolorowe futerko, zdobione w zygzaki, gwiazdki, pasy, kropeczki lub serduszka. Nowy Furby nie ma pluszowych łapek, a jego „twarz" jest większa. Interaktywne oczy wyrażają o wiele więcej, niż te, które miał dawny Furby.

Potrafi o wiele więcej, niż jego poprzednik, a to zasługa o wiele bardziej zaawansowanej elektroniki. Ta wersja zabawki posiada możliwość połączenia z apilkacją na iOS lub Androida. Dzięki temu jest jeszcze więcej możliwości zabawy.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Furby Boom może mieć różne charaktery

W zależności od zaangażowania dziecka w zabawę Furby zmienia swoje zachowanie, a nawet charakter. Z natury jest miły, ale wystarczy nieodpowiednie jego traktowanie i np. silne nim potrząsanie, aby jego zachowanie ulegnie zmianie i to raczej na gorsze. Z miłego może stać niegrzeczny lub złośliwy.

Furby Boom może być:
 • uroczy - trzeba go głaskać, łaskotać i tulić,
 • wesoły - trzeba go dużo karmić i łaskotać,
 • rockowy - uwielbia muzykę, aby taki się stał, trzeba ciągnąć za jego ogonek i włączać mu radio,
 • nadpobudliwy - uwielbia długie pogawędki, krzyki, wiwaty, aby taki się stał trzeba z nim dużo rozmawiać,
 • zadziorny - najtrudniejsza do osiągnięcia osobowość, aby ją uzyskać, trzeba zabawkę przechylać i potrząsać.
Szczególnie pożądanym przez dzieci modelem jest Furby Boom Crystal, czyli Furby krystaliczne. Ma on kryształowe uszy, łapki i otoczki dookoła oczu.

Furby Boom - aplikacja

Aplikację Furby Boom instaluje się na urządzeniach z Androidem i iOS. Jest darmowa, dostępna w App Store lub Google Play. Następnie trzeba zeskanować wybrany model Furby Boom, który widoczny będzie w telefonie lub na tablecie. Kolejnym krokiem jest wybranie imienia dla zabawki.

„Realny" Furby, po zeskanowaniu w aplikacji, będzie wydawał z siebie różne dźwięki oraz poruszał. Wyśle także różne komunikaty, dotyczące swoich potrzeb.

Aplikacja Furby Boom umożliwia wiele interakcji z zabawką, m.in. :
 • Furby znosi jajka, z których wykluwa się mały Furbling, może znieść do 50 jaj, które mogą stworzyć mieszkańców wirtualnego miasta,
 • można go karmić, myć - daje np. znać, jeżeli woda pod prysznicem jest zbyt ciepła,
 • dbać o jego zdrowie,
 • urządzać mu pokój,
 • sadzać na toalecie,
 • grać w minigry - Furball, Furby w labiryncie, zabawa w chowanego.

Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy