fot. Centrum Nauki Kopernik

Gadający wieloryb i kwadratowe bańki mydlane czyli Noc Muzeów w Centrum Nauki Kopernik - to już 18 maja!

Rozmowa z wielorybem, puszczanie najróżniejszych (nie tylko kwadratowych, ale także świecących a nawet płonących) baniek i robienie napisów z piorunów to tylko niektóre atrakcje, jakie na Noc Muzeów przygotowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
fot. Centrum Nauki Kopernik
Można będzie także sterować robotami, zobaczyć, co potrafi ciekły azot, sprawdzić, jakie bakterie są na naszych rękach, kluczach, telefonach itd., obserwować niebo, podziwiać elektrostatyczną meduzę i robić mnóstwo innych ekscytujących rzeczy. 

Podczas Nocy Muzeów będzie można także oglądać (oraz korzystać z nich!) wszystkie zgromadzone w Centrum eksponaty.

Do „Kopernika” można przyjść nawet z przedszkolakiem.  

-  Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat mamy tu  specjalną wystawę. Maluchom z pewnością spodoba się także  wieloryb i ogromne akwarium z cyberroślinami oraz  wspólne budowanie ogromnej cząsteczki z rurek.  Nasi animatorzy pokażą maluchom krótkie, zaskakujące i bardzo atrakcyjne doświadczenia, np. zademonstrują sprężyny, które wydają odgłosy jak z „Gwiezdnych wojen”  - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum nauki Kopernik.

Noc Muzeów zaczyna się o godzinie 18. 

Więcej informacji na http://www.kopernik.org.pl/news/n/noc-muzeow/
 
>
Redakcja poleca: Dlaczego dzieci powinny eksperymentować? (video)
Warto się uczyć z książek, jednak nic nie zastąpi dziecku eksperymentów przeprowadzanych na własną rękę. Sprawdź, dlaczego są takie cenne.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy