gadżety na wszelki wypadek na wakacje
fot. Adobe Stock

Wakacyjne gadżety „na wszelki wypadek”: oby się nie przydały, ale trzeba je mieć w pogotowiu!

Jadąc w jakąkolwiek podróż z dzieckiem, musisz założyć, że maluch zachoruje, skaleczy się albo spotka go inna, przykra niespodzianka. Aby być przygotowanym na wszelkie wypadki i urazy, spakuj do walizki kilka niezbędnych gadżetów: mamy praktyczną listę!
Magdalena Drab
gadżety na wszelki wypadek na wakacje
fot. Adobe Stock
Po co pakować do walizki gadżety na wszelki wypadek? Na wakacjach w górach, na działce czy nad morzem czeka was mnóstwo zabawy, ale i zagrożeń. Podczas wakacyjnych harców dzieci masowo tłuką kolana, nabijają sobie guzy, a nawet łamią ręce czy łapią kleszcze. Nie mówiąc już o zatruciach pokarmowych, anginie czy zwykłym przeziębieniu, które może zdarzyć się zawsze i wszędzie, a tak się jakoś zwykle składa, że przytrafia się właśnie na urlopie. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w walizce i apteczce na wakacjach z dzieckiem.

Wakacyjne gadżety na wszelki wypadek:

Kompletna apteczka rodzinna

W pełni wyposażona apteczka to wakacyjny must have, i dobrze, jeśli nie będzie to wersja minimum, ale apteczka rodzinna z prawdziwego zdarzenia. Co mieć w apteczce na wszelki wypadek? Niezbędne są gadżety pomocne w najczęstszych urazach, skaleczeniach, przy ukąszeniach owadów i infekcjach. Apteczka na wakacje powinna zawierać:
  • plastry
  • opatrunki
  • pęsetę
  • bandaże elastyczne
  • płyn odkażający
  • żel na oparzenia

Możesz kupić gotową, wyposażoną już apteczkę rodzinną. Wybierz taką, w której znajdziesz także termometr, kompresy na oko i instrukcję udzielania pierwszej pomocy.
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!

Aspirator do nosa

Są dzieci, które mają katar przez cały rok, inne miewają sezonowy katar alergiczny albo po prostu szybko się przeziębiają. Jedno jest pewne: katar na wakacjach prędzej czy później pewnie się pojawi, jeśli więc dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie dokładnie wydmuchiwać nosa, na wszelki wypadek zabierz przydatny gadżet − aspirator do nosa. Koniecznie elektroniczny, bo takiego do odkurzacza raczej trudno będzie użyć pod namiotem czy na kempingu.

Polecamy małe, poręczne aspiratory z wymiennymi końcówkami, np. Beaba.

Termometr bezdotykowy

Chyba nie ma rodzica, któremu trzeba by przypominać, że pomiar temperatury u dziecka to czynność bardzo częsta i równie potrzebna. Tym bardziej na wakacjach, gdy dostęp do lekarza może być utrudniony. Termometr bezdotykowy to taki gadżet, który może i zabierze trochę miejsca w torbie podróżnej, ale bez wątpienia przyda się nie raz i nie dwa. Jest szybki, wygodny i dokładny, warto zapłacić więcej za naprawdę solidny model sprawdzonej marki, np. Hetaida, Microlife czy Visiomed. Pamiętaj, by na wszelki wypadek spakować też zapasowe baterie.

Urządzenie do wyciągania kleszczy

Naprawdę lepiej mieć pod ręką przyrząd do wyjmowania kleszczy ze skóry, niż w środku lasu próbować samodzielnie usunąć pajęczaka. Kleszcz wbity w skórę dziecka to podwójny stres dla rodzica, dlatego na wakacje zapakuj pomysłowe gadżety, które pozwalają prosto i szybko pozbyć się kleszcza. Możliwości jest sporo: polecamy np. zestaw do usuwania kleszczy z preparatem do zamrażania (zamrożony kleszcz przestaje wydzielać zakaźną substancję), lasso do wykręcania kleszcza albo pompkę ssącą, za pomocą której można odessać nie tylko kleszcza w całości, ale także toksyczne substancje wydzielane przez szerszenie, pszczoły, gzy, pająki.

Instrukcja pierwszej pomocy

Pewnie znasz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale jeśli nie jesteś wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, w podróż z dzieckiem zabierz przystępnie napisaną instrukcję postępowania w nagłych wypadkach. Tym bardziej, gdy jedziecie w miejsce, w którym nie będzie lekarza, i wiesz, że w razie czego będziesz zdana na siebie. Taka zwięzła książeczka to koszt ok. 20-30 zł, a może się okazać, że to gadżet ratujący zdrowie.
pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy