fajniaki
fot. fot. Biedronka

Gang Fajniaków w Biedronce: będzie hit? Za wszystkie zapłacisz nawet 30 tys. zł!

Biedronka wprowadziła kolejną akcję promocyjną z maskotkami. Tym razem są to Fajniaki. Żeby uzbierać cały Gang Fajniaków trzeba będzie wydać zawrotną sumę pieniędzy!
Joanna Biegaj
fajniaki
fot. fot. Biedronka
Były już Świeżaki i Lidlaki, teraz czas na Fajniaki. Biedronka rozpoczęła nową akcję promocyjną z maskotkami. Jednak, by zebrać wszystkie Fajniaki, trzeba wydać ogromną sumę pieniędzy. Naklejki będzie można zbierać do 18 listopada, a później wymienić je na maskotki lub książeczkę (do 2 grudnia).

Gang fajniaków

To już kolejna edycja maskotek w Biedronce. Zazwyczaj gang liczył od sześciu do dziesięciu maskotek. Gang Fajniaków składa się z 10 pluszaków, są to:
 • Chmurka Celinka,
 • Dąb Dyzio,
 • Drzewo Dobromir,
 • Foka Frania,
 • Jarzębina Julka,
 • Kropla Ksenia,
 • Piesek Piotruś,
 • Słońce Sonia,
 • Smog Stefek,
 • Ważka Wiola.

Biedronka podwyższyła próg cenowy, po którym otrzymuje się naklejki - w poprzednich edycjach był on o 10 zł niższy. Zebranie całego Gangu Fajniaków nie będzie już więc takie proste. Teraz naklejkę otrzymamy za wydanie w Biedronce 50 zł za zakupy. Można dostać dodatkową naklejkę, trzeba jednak spełnić pewne określone wymogi, należy do nich:
 • posiadanie karty Moja Biedronka,
 • kupienie przynajmniej jednego warzywa lub owocu,
 • kupienie produktów z oferty specjalnej,
 • kupienie produktów, które tworzą wartość dla polskiej gospodarki.

Spełnienie każdego z powyższych warunków uprawnia nas do dostania dodatkowej naklejki - jednej za spełnienie jednego warunku, czyli jeśli spełnimy je wszystkie - możemy dostać nawet 4 naklejki więcej. 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Ile trzeba wydać, by mieć cały Gang Fajniaków?

W ciągu trwania całej promocji, czyli w okresie trzech miesięcy w Biedronce trzeba zrobić zakupy za kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Najdroższa opcja przewiduje, że zebranie naklejek na cały Gang Fajniaków będzie wymagało wydania aż 30 tysięcy złotych! Rachunek jest prosty - 60 naklejek to jedna maskota, naklejka otrzymywana jest za wydanie minimum 50 zł na zakupy, czyli razem 3 tysiące zł. W gangu jest 10 maskotek, więc by uzbierać całość – musimy wydać zawrotną sumę 30 tysięcy złotych. Tańszą opcją jest wymiana 40 naklejek i dopłacenie 19,99 zł (zaokrąglijmy to do 20 zł). Wtedy trzeba zebrać 400 naklejek (40 na każdą maskotkę, a tych jest 10). Wtedy będziemy musieli zrobić zakupy za kwotę 20 tysięcy zł i dopłacić 200 złotych, czyli razem 20,2 tys. zł. Nadal jednak jest to szalenie wysoka kwota.

Dodatkowa naklejka

Jest duże prawdopodobieństwo, że podczas zakupów spełnimy wymogi, by dostać dodatkowe naklejki. W ten sposób kwota, jaką musimy wydać na cały gang, maleje aż pięciokrotnie! Wtedy za każde wydane 50 zł otrzymamy pięć naklejek (a nie jedną). Jeżeli nie zakładamy opcji dopłacania do maskotek, będziemy musieli zebrać 600 naklejek, by otrzymać wszystkie pluszaki, a to oznacza wydanie 6 tys. zł na zakupy w ciągu 3 miesięcy.

W przypadku, gdy będziemy chcieli dopłacić do Fajniaków - będziemy musieli zebrać 400 naklejek, a w konsekwencji wydać 4 tys. złotych (spełniając wszystkie warunki otrzymania dodatkowych naklejek). Dodatkowo, do całej kolekcji będziemy musieli dopłacić 200 zł (ponieważ Fajniak kosztuje 200 zł, jeśli mamy 40 naklejek). Najkorzystniejszy wariant zakłada więc wydanie 4 tys. 200 zł. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście oszczędzimy pieniądze – jeśli zbierzemy wszystkie naklejki podczas zakupów – skorzystamy później z produktów, które kupiliśmy, natomiast jeśli dopłacimy 200 zł – nic z tego nie będziemy mieć.

Jak i do kiedy wymienić naklejki?

Najlepiej zbierać naklejki do 18 listopada, by następnie je zliczyć i wymienić na maskotki. Warto pamiętać, żeby nie wymieniać od razu 60 naklejek na pluszaki. Dlaczego? Może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy mieć wystarczająco dużo naklejek, by mieć kilka pluszaków, ale zabraknie ich, żeby mieć możliwość kupienia wszystkich zabawek. Jeśli zbierzemy 570 naklejek – wymienimy je na 9 z 10 pluszaków (bezkosztowo). Zostanie nam wtedy 30 naklejek i nie będziemy mogli kupić już wtedy ostatniego Fajniaka za dopłatą, ponieważ zabraknie nam 10 naklejek (żeby dostać pluszaka za dopłatą trzeba mieć 40 naklejek). Lepszą metodą będzie więc wymienienie np. 480 naklejek na 8 zabawek i 80 naklejek na możliwość dostania Fajniaka za dopłatą. 10 naklejek zostanie wtedy nieużytych, jednak my będziemy mieć całą kolekcję Fajniaków!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy