GRY
 
 

Garderoba na lato

Wybór ubranek dla maluchów jest ogromny. Z nami skompletujesz najlepszą garderobę dla malca na ciepłe dni.

niemowlę, lato
Dziecięce ciuszki kuszą różnymi fasonami. Zastanawiasz się, które z nich wybrać? Podpowiemy ci, jakie ubranka sprawdzą się w domu i na letnim spacerze.

W co najlepiej ubierać noworodka?
W miękką bawełnianą koszulkę, śpioszki albo w body oraz pajacyk. Kompletując wyprawkę, nie kupuj wielu ubranek na 56 cm, gdyż malec szybko z nich wyrośnie. Zaopatrz się najwyżej w dwa takie komplety.

Ciuszki powinny być za duże czy akurat?
Przede wszystkim nie mogą krępować ruchów, swobodnie musi się pod nimi mieścić pieluszka. Za ciasne ubranko nie tylko utrudnia maleństwu swobodne poruszanie się, może także spowodować przyjmowanie nieprawidłowej pozycji. Ciuszki nie powinny też być za luźne, bo gdy dziecko się porusza, nadmiar materiału może się zwijać i tworzyć uwierające zagniecenia.

Jakiego typu zapięcia są najlepsze?
Nie powinny drapać ani uciskać skóry, a w ubrankach dla noworodków nie mogą być umieszczone na pleckach. Wygodne są koszulki wiązane z boku. Body i bluzeczki wkładane przez głowę powinny mieć szeroki otwór na nią, bo małe dzieci nie lubią, gdy naciąga im się przez głowę ciasne ubranko. Taki ciuszek przed zakładaniem trzeba też rozciągnąć w rękach. Zmianę pieluszki ułatwią śpioszki zapinane w kroku.

Wszystkie rzeczy muszą być z bawełny?
Dla małych niemowląt najlepsza jest czysta bawełna. Dla starszych bielizna (to, co ściśle przylega do ciała) też powinna być bawełniana. Śpioszki i pajacyki mogą mieć sztuczne domieszki – dzięki nim nie rozciągają się w praniu. Wybieraj jednak te, które mają nie więcej niż 20 proc. innych materiałów.

Czym przykrywać malucha?
Noworodka najlepiej flanelowym kocykiem w poszewce. Jeśli w domu jest chłodno, przyda się kocyk z polaru. Na noc lub na spacer w wietrzny dzień możesz maluszka zawinąć w cienki rożek na rzepy. Dzieci niespokojne czują się bezpieczniej i mniej płaczą, gdy są tak otulone. Dla starszego niemowlęcia na noc wygodniejszy jest śpiworek – dziecko się w nim nie rozkopie. W czasie spaceru w gorący dzień przykrywaj smyka tetrową pieluszką lub bawełnianym prześcieradłem, ale w odwodzie miej też polarowy kocyk. Może się przydać podczas spaceru między drzewami, gdzie z reguły jest chłodniej niż na otwartej przestrzeni. Polar to tkanina skonstruowana na wzór niedźwiedziego futra – jest przewiewny i świetnie chroni ciało przed utratą ciepła.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj