Nastolatka wyrzuciła noworodka przez okno

Gdy dzieci rodzą dzieci, dochodzi do tragedii takich jak ta

To wielka tragedia dla całej rodziny. Co kieruje dzieckiem, które chwilę po porodzie wyrzuca noworodka przez okno?
Marta Kabulska
Nastolatka wyrzuciła noworodka przez okno
Poród zaczął się niespodziewanie, za wcześnie. 16-latka z miasta Omaha w amerykańskim stanie Nebraska urodziła we własnej sypialni, po czym wyrzuciła noworodka przez okno z drugiego piętra. 30 minut wcześniej napisała na Facebooku: „ Kto mógłby wyświadczyć mi olbrzymią przysługę i ma samochód?", dodając 3 emoticony przedstawiające zapłakane buźki. 

Nastolatka wyjawiła matce, co zrobiła. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy i do  przyjazdu karetki próbowała reanimować noworodka. Wiadomo, że dziewczynka nie urodziła się martwa. Zmarła w trakcie transportowania jej do pobliskiego Centrum Medycznego Uniwersytetu Creighton. Po przywiezieniu do szpitala lekarze oficjalnie stwierdzili śmierć dziecka.
Nastolatkę zamknięto w zakładzie dla młodocianych przestępców. Usłyszy zarzut znęcania się nad dzieckiem ze skutkiem śmiertelnym. 

Coraz więcej słyszymy o dzieciach rodzących dzieci. Nie tak dawno w Polsce 12-latka urodziła dziecko.
– Od 1 stycznia 2015 roku w lecznicy urodziło 14 niepełnoletnich matek, siedem z nich w czasie porodu miało siedemnaście lat, dwie - szesnaście, jedna - piętnaście, jedna czternaście i jedna – dwanaście – wyjaśnia Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jak widzimy, tak młode dziewczynki nie są gotowe na to, by być matkami. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, co musi przeżywać taka dziewczynka. Oby takie historie nigdy się nie zdarzały!
 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy