karmi piersią
fot. Panthermedia

Gdy niemowlę chce ssać pierś całą noc

Twoje niemowlę najchętniej całą noc spędziłoby przy piersi. Nie chce smoczka tylko cały czas domaga się piersi? Przeczytaj, jakie mogą być tego przyczyny i co robić w tej sytuacji.
karmi piersią
fot. Panthermedia
Są takie niemowlęta, które najchętniej całą noc spędzałyby przy piersi. Nie chcą smoczka i nie chodzi też o to, że są bardzo głodne. One po prostu potrzebują bliskości i upewnienia się, że mama jest tuż obok. Jednak dla mamy, prędzej czy później, stanie się to bardzo uciążliwe, bo po prostu nie będzie się wysypiać. 

Naturalna potrzeba ssania piersi

Niemowlęta mają naturalną potrzebę ssania. Często wystarczy mały łyk, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i zaspokoiło ten odruch. Jeżeli nie jest to dla ciebie uciążliwe, pozwól mu na to. Jeżeli śpisz z dzieckiem w swoim łóżku, nie będziesz musiała do niego wstawać wiele razy w ciągu nocy. 

Dziecko może się tak zachowywać, gdy ząbkuje albo gdy zachodzi jakaś duża zmiana w waszym życiu, np. przeprowadzka, ty wróciłaś do pracy itd. Wtedy po prostu przeczekaj ten okres i pozwól dziecku ssać w nocy. 

Dziecko może też domagać się piersi, gdy karmienia w dzień stały się rzadsze. Prawdopodobnie twoje dziecko zbliża się już do 1. urodzin. Gdy nocne liczne karmienia są dla ciebie uciążliwe, możesz pomyśleć o odstawieniu dziecka od piersi

Czytaj też: Koniec karmienia piersią - jak bestresowo odstawić dziecko od piersi?
 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 2 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy