GRY
 
 

Gdybyście mogli wybrać DOWOLNĄ osobę, z którą chcielibyście zjeść posiłek, kto by to był?

Kylie Minogue, Marilyn Monroe, Justin Bieber, lub Paul Hogan – takie odpowiedzi padały z ust rodziców. Dzieci wybrały jednak zupełnie inny tok myślenia. One kierowały się ... sercem!

fot. Fotolia
Pytanie z pozoru łatwe, sprawiło rodzicom kłopot. Długo zastanawiali się, jak wybrać tę jedyną, najważniejszą osobę do wspólnego posiłku. Dzieciom zadanie poszło zdecydowanie łatwiej. One wybrały właściwie...

Do eksperymentu zaproszono rodziców wraz z dziećmi. Pytanie, które zadano brzmiało: "Gdybyś mógł wybrać dowolną osobę, z którą chciałbyś zjeść posiłek, kto by to był?". Pary naradzały się wspólnie wybierając osoby ze świata celebrytów, muzyków, ale i nieżyjących osób, które dokonały czegoś znaczącego w świecie.

 "Czy to musi być ktoś znany? Bo ja chciałbym wybrać mamę i tatę..."

Kiedy zaproszono do studia dzieci i zadano im te same pytanie, rodzice siedzieli w innym pomieszczeniu obserwując wypowiedzi przez ukrytą kamerę. Gdy usłyszeli wybory  swoich pociech, wzruszenie odbierało im głos. Odpowiedź była przecież dużo prostsza, niż im się wydawało.

 "Mama i tata", "Rodzina, nie tylko ta najbliższa" – takie odpowiedzi padały najczęściej. Dlaczego? Dzieci argumentowały to przyjemnością ze wspólnego spędzania czasu, rozmawiania w czasie kolacji o tym, jak minął dzień, jak poszło w szkole. Ten szczególny moment w czasie dnia wypełnionego obowiązkami, kojarzył im się z czymś  niezwykle przyjemnym i cennym.

 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

"To ważny przekaz dla nas"

"Jesteśmy dla nich najważniejsi",  "Chcą być po prostu z nami podczas posiłku- to wspaniałe" – mówili rodzice niezwykle wzruszeni. Na ich twarzach malowało się zaskoczenie, niedowierzanie, ale i ...wstyd, że oni nie wpadli na taki pomysł! 

"Niech czas posiłku stanie się ważny" – zachęcają twórcy tej wyjątkowej reklamy. Po tym filmiku, nikt chyba nie musi nas przekonywać, jak ważne jest wspólne jedzenie z dziećmi. Doceńmy to!

Zobacz także: Ważne, by rodzina jadła wspólnie posiłki.
Doładuj
Przeładuj