WTWTA_DVD_2D.jpg

Gdzie mieszkają dzikie stwory

Ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści dla dzieci wszech czasów. Jeden z najlepszych filmów roku 2009! Tylko na Blu-Ray i DVD już od 16 kwietnia 2010 r.!
WTWTA_DVD_2D.jpg
W każdym z nas mieszka dziki stwór…

„Gdzie mieszkają dzikie stwory” to ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci Maurice’a Sendaka, która od czasu premiery w 1963 roku na całym świecie sprzedała się w nakładzie prawie 20 mln egzemplarzy. Książkę na duży ekran przeniósł reżyser-wizjoner Spike Jonze („Być jak John Malkovich”) we współpracy z dwukrotnym zdobywcą Oscara® Tomem Hanksem jako producentem. Film „Gdzie mieszkają dzikie stwory” ukazuje się w Polsce bezpośrednio na DVD nakładem Galapagos Films.

Max (Max Records) jest samotnym 9-latkiem uciekającym przed szarą codziennością w świat wyobraźni. Od czasu rozwodu rodziców, chłopiec nie może znaleźć dla siebie miejsca. Nie potrafi porozumieć się ze starszą siostrą Claire (Pepita Emmerichs) i jest zazdrosny o nowego chłopaka swojej matki (Catherine Keener). Po kolejnej kłótni z rodziną Max ucieka z domu i w przypadkowo znalezionej łódce wyrusza w podróż przez ocean.

Po długiej żegludze chłopiec dociera do magicznej wyspy zamieszkałej przez olbrzymie dzikie stwory. Te najpierw chcą zjeść Maxa, kiedy ten jednak wmawia im, że jest wielkim królem i magiem, postanawiają uczynić go swoim władcą. Jednak bycie królem, może okazać się o wiele trudniejsze niż się wydaje!

„Gdzie mieszkają dzikie stwory” to entuzjastycznie przyjęta przez krytyków podróż do radosnego i dzikiego czasu, który nazywamy dzieciństwem. Film jest ekranizacją powieści Maurice’a Sendaka, która od czasu premiery w 1963 roku na całym świecie sprzedała się w nakładzie prawie 20 mln egzemplarzy i doczekała adaptacji w formie krótkometrażowej produkcji animowanej oraz... opery.

Autorem najnowszej ekranizacji jest Spike Jonez – jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów amerykańskich, autor głośnych filmów „Być jak John Malkovich” (nominacja do Oscara®) oraz „Adaptacja” (nominacja do Złotych Globów®) i zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie w 2003 roku.

W pracy nad filmem reżysera wspierali najlepsi artyści. Jednym z producentów obrazu został dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks, muzykę skomponował nominowany do nagrody BAFTA Lance Acord („Miedzy słowami”) a scenografię zaprojektował nominowany również do BAFTA K.K. Barrett („Maria Antonina”).

W roli głównej wystąpił aktor dziecięcy Max Records, któremu na planie partnerowali m.in. dwukrotnie nominowana Oscara® Catherine Keener („Capote”, „Byś jak John Malkovich”) oraz zdobywca Specjalnej Nagrody Jury tegorocznego festiwalu Sundance, Mark Ruffalo („Miasto ślepców”).

Głosów tytułowym dzikim stworom udzielili: zdobywca Złotego Globu James Gandolfini („Rodzina Soprano”), laureat Oscara® Forest Whitaker („Ostatni król Szkocji”), uhonorowana nagrodą Emmy Catherine O’Hara („Wyatt Earp”), nominowany do nagrody BAFTA Paul Dano („Mała Miss”), gwiazda serialu „Sześć stóp pod ziemią” Lauren Ambrose oraz zdobywca Oscara® i Złotego Globu Chris Cooper („Adaptacja”).

Film „Gdzie mieszkają dzikie stwory” został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy zgodnie okrzyknęli go jedną z najlepszych produkcji roku 2009.

Wydanie Blu-Ray i DVD
Wydanie Blu-Ray i DVD filmu „Gdzie mieszkają dzikie stwory” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 16. kwietnia 2010 r. Na płytach znajdą się wspaniałe dodatki specjalne:
Na DVD
•  Absurdalne trudności filmowania psa, który jednocześnie biegnie i szczeka • Wielki psikus
•  Atak wampira - Dzieciaki rządzą filmem - dokumenty z planu filmowego
Na Blu-Ray
•  „Higglety Pigglety Poppi! Życie to musi być coś więcej” – National Film Board of Canada i Warner Home Video przedstawiają animowaną adaptację książki Maurice’a Sendaka
•  „Pierwsze spojrzenie: Gdzie mieszkają dzikie stwory” – dokument opowiadający o tym jak powstawał film
•  Dokumenty z planu filmowego: „Absurdalne trudności filmowania psa, który jednocześnie biegnie i szczeka”, „Wielki psikus”, „Atak wampira”, „Dzieciaki rządza filmem”

„Gdzie mieszkają dzikie stwory”, Reżyseria: Spike Jonze, Czas trwania: 97 min., Wydawca DVD: Galapagos Film, Premiera DVD: 16 kwietnia 2010
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy