Australijska senatorka karmi dziecko piersią w parlamencie
fot. Fotolia/screen Twitter

Czy są miejsca, w których nie wypada karmić piersią? To zdjęcie obiegło świat!

Zdjęcie opublikowane na Twitterze jednej z senatorek wywołało w internecie prawdziwą sensację. Zobacz, gdzie ta młoda kami piersią – myślisz, że to przesada?
Hanna Szczesiak
Australijska senatorka karmi dziecko piersią w parlamencie
fot. Fotolia/screen Twitter
Kiedy w 2003 roku Kirstie Marshall, australijska senatorka, karmiła piersią córkę podczas obrad w parlamencie, wyproszono ją z sali. Marshall usłyszała, że nie może nakarmić głodnego dziecka, bo w Izbie Reprezentantów mogą zasiadać tylko jej członkowie... Nic dziwnego, że zdjęcie Larissy Waters podbija internet (nie tylko w Australii!).

Gdzie nie wypada karmić piersią?

"Jestem taka dumna, że moja córka Alia jest pierwszym niemowlakiem karmionym piersią w parlamencie. Potrzebujemy tu większej liczby kobiet i rodziców!" – napisała przy opublikowanym zdjęciu australijska senatorka.

Do zmiany przepisów doszło w zeszłym roku. Waters była jedną z osób starających się o zmianę australijskiego prawa. Gdy zaszła w ciążę, zapowiedziała, że jej urlop macierzyński nie potrwa długo i wróci do pracy z córką. Podkreśliła, że jeśli dziewczynka będzie głodna, bez oporów nakarmi ją piersią.

Zobaczcie zdjęcie, które udostępniła:
 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Karmienie piersią w miejscach publicznych

Gina Crosley-Corcoran z bloga TheFeministBreeder.com wskazała 5 miejsc, w których karmienie piersią jest niedozwolone. Według niej (a także według nas) każda karmiąca mama powinna się zastosować o tych zaleceń. To świetny komentarz w sporze o publiczne karmienie piersią, które wciąż wzbudza kontrowersje.

Czy według was są miejsca, w których nie wypada karmić piersią? Miałyście opory przed publicznym karmieniem? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Karmienie piersią jest OBRZYDLIWE? Musisz przeczytać słowa tej mamy!

Źródło: gazeta.pl, Twitter
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy