GRY
 
 

Genialne wynalazki

Bez czego dzisiaj nie wyobrażamy sobie już pielęgnacji maluszka? Poznaj nasz ranking.

niemowlę, zabawki
Kiedy ja rodziłam trzydzieści lat temu, dostawałam wyprawkę ze szpitala: trzydzieści pieluszek tetrowych, cztery kaftaniki, dwie pary skarpetek i kilka agrafek – opowieści dzisiejszych babć brzmią jak bajki o żelaznym wilku. Dziś na szczęście opieka nad dzieckiem jest o wiele łatwiejsza. A co ułatwia życie młodych mam?

Aspirator do nosa
Oczyścisz nim zakatarzony nosek dziecka. Dzięki szerokiej końcówce jest zupełnie bezpieczny w użyciu. W przeciwieństwie do tradycyjnej gruszki nie powoduje obrzęków błony śluzowej w nosku.

Butelka
Możesz podać w niej np. mleczko albo herbatkę z kopru włoskiego. Przed użyciem wyparz ją (gotuj przez kilka minut), zaś kiedy wytworzy się na ściankach butelki nalot albo pojawią się zarysowania, koniecznie wymień ją na nową.

Dania w słoiczkach
Są komponowane pod okiem dietetyków wyłącznie z przebadanych warzyw i mięsa. Na początku rozszerzania diety wybieraj słoiczki jednoskładnikowe, aby w razie wystąpienia alergii pokarmowej móc szybko wskazać jej przyczynę. Pamiętaj też, aby nie karmić malca prosto ze słoiczka – dziecko może nie zjeść całej porcji, a wtedy lepiej nie zostawiać resztek na potem (łatwo się psują). Otwarty słoiczek przechowuj w lodówce, najwyżej jeden dzień.

Elektroniczny termometr
Można mierzyć nim temperaturę podobnie jak tradycyjnym, czyli pod pachą, w pupie albo w pachwinie. Możesz też kupić model do mierzenia temperatury w uchu albo w ustach (mają kształt smoczka) albo paski do przyklejania na czole czy nowoczesne termometry bezdotykowe, które zbliża się do czoła.

Gryzaczek
Przyniesie ulgę ząbkującemu niemowlęciu. Możesz wybrać zwykły plastikowy albo gumowy, wypełniony wodą. Zanim podasz go dziecku, schłódź go przez godzinę w lodówce. Taki zimny okład ukoi ból rozpulchnionych dziąseł.

Krem na pupkę
Zabezpiecza skórę przed wilgocią i chroni ją przed odparzeniami. Najlepiej, aby zawierał kojącą podrażnienia alantoinę i regenerujący pantenol.

Laktator
Możesz wybrać tradycyjny ręczny lub elektryczny. Najnowocześniejsze modele mają regulowaną siłę ssania i są wyposażone w silikonową wkładkę, która masuje pierś, stymulując wypływ mleka.
 
Redakcja poleca: 9 zastosowań oleju kokosowego dla niemowląt i dzieci [WIDEO]
Jeśli lubisz naturalne kosmetyki do pielęgnacji dziecka, sięgnij po olej kokosowy. Zobacz, do czego możesz go używać w pielęgnacji niemowląt i dzieci - będziesz pod wrażeniem!
Doładuj
Przeładuj