trik mamy z TikToka
fot. TikTok/UnlicensedtoMom

Genialny sposób mamy z TikToka na odciąganie pokarmu. Internautki oszalały na jego punkcie!

Jedna z mam podzieliła się na TikToku prostym i szybkim sposobem na odciąganie mleka z piersi. Ta magiczna rada z pewnością ułatwi życie wielu młodych mam. Nagranie wyświetlono ponad 1,5 miliona razy!
Joanna  Biegaj
trik mamy z TikToka
fot. TikTok/UnlicensedtoMom

Dla świeżo upieczonych rodziców każda sekunda jest na wagę złota. Ashley Newton, znana również jako UnlicensedtoMom, podzieliła się prostym trikiem na odciąganie pokarmu z piersi, który pozwala zaoszczędzić czas i energię. Pozostałe mamy były nim zachwycone. 

Genialny trik jednej z mam

Na filmie kobieta umieszcza w butelce plastikowy woreczek do przechowywania pokarmu. Następnie mocuje lejek. W ten sposób odciągane mleko spływa wprost do woreczka.

Bezpośrednie pompowanie mleka do woreczka jest przede wszystkim oszczędnością czasu, ale pozwala też uniknąć ewentualnego sprzątania po rozlaniu mleka w trakcie jego przelewania z butelki do woreczka. Dzięki odciąganiu mleka wprost do torebki na pokarm nie trzeba też później myć butelki. Po odciągnięciu pokarmu z piersi wystarczy wyjąć woreczek z butelki i szczelnie go zamknąć.

@unlicensedtomom

DIY BREASTMILK Jewelry next? ##MakeItMagical ##Productivity ##pumpingmoms

♬ Teach Me How To Dougie - Classics Reborn

Zachwyt innych mam

Wiele kobiet dziękowało Ashley Newton za ten filmik. W komentarzach przyznawały, że często zdarzało im się rozlewać mleko, a więc ten sposób będzie dla nich nieocenioną pomocą.

„Ktokolwiek powiedział, że nie ma płaczu z powodu rozlanego mleka, najwyraźniej nigdy nie odciągał własnego mleka – czyli płynnego złota” – napisała jedna z internautek.

Niektórzy rodzice byli z kolei niepocieszeni, że wcześniej nie znali tej sztuczki: „DZIEWCZYNO! Gdzie była ta rada 2 lata temu, kiedy POTRZEBOWAŁAM TEGO?!”​.
 

Źródło: TikTok


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak długo można przechowywać odciągnięty pokarm? [WIDEO]
Nie zawsze jest tak, że możesz podać dziecku mleko prosto z piersi. Jeśli chcesz karmić malucha tylko swoim mlekiem, możesz je odciągnąć laktatorem i zostawić, żeby podał je kto inny. Ale pokarm z piersi trzeba odpowiednio przechowywać. Czy wiesz jak?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy