Bunt dziecka
fot. Fotolia

Genialny trik na uspokojenie dziecka – potrzebujesz tylko... ziemniaka!

Tego sposobu nie znajdziesz w poradnikach dla rodziców. Jak uspokoić dziecko, które ma atak złości? Wystarczy, że dasz mu do rączki ziemniaka i powiesz, że...
Hanna Szczesiak
Bunt dziecka
fot. Fotolia
Kto by pomyślał, że uspokojenie dziecka, które wpadło w histerię, będzie takie łatwe! Anonimowy tata opublikował na portalu Reddit swój niezawodny trik na dziecięcą złość – jesteśmy pod wrażeniem kreatywności!

Sposób na dziecięcą złość

"Żebyście zrozumieli... Kiedy gotujesz zupę czy gulasz i dodasz za dużo soli, wrzucasz do garnka ziemniaka, żeby pochłonął całą dodatkową sól. Dzisiaj mój 3-latek jęczy i narzeka na wszystko. Zaczynając od jedzenia, na sprzątaniu kończąc. Powiedziałem mu, że nie może się tak wkurzać... Wtedy mój genialny ojcowski umysł zaczął pracować na najwyższych obrotach. Znalazłem największego ziemniaka, jakiego mieliśmy i powiedziałem mu, że ma go trzymać w rękach, dopóki nie zmieni swojego zachowania. Kiedy przestanie być nadąsany i będzie gotowy powiedzieć coś miłego, może odłożyć ziemniaka i do nas dołączyć. Cóż... podziałało. Pomyślał, że to takie głupiutkie i od razu zmienił mu się nastrój. Na początku był zdezorientowany i chciał odłożyć ziemniaka, ale wyjaśniłem, że pod żadnym pozorem nie może tego zrobić, chyba że znów będzie wesoły. Rodzicielstwo. Zbieranie wszystkiego do kupy i trwanie w nadziei, że nasze dzieci będą w stanie żyć w społeczeństwie i nie wyrosną na totalnych frajerów" – napisał użytkownik userbelowisamonster. 
Redakcja poleca: Rozwój emocjonalny dziecka – film
Dowiedz się, jak rodzice mogą wpływać na rozwój emocjonalny dziecka. Poznaj sposób, w jaki można uczyć dziecko wyrażania emocji.

Jak odwrócić uwagę dziecka?

Musicie przyznać, że sposób z ziemniakiem jest zabawny i niezwykle kreatywny! Co zrobić, jeśli nie podziała? Jest kilka innych, nieco bardziej tradycyjnych metod:
  • weź malucha na ręce i przytul
  • pobaw się razem z nim
  • poczytaj mu książeczkę
  • pokaż mu coś ciekawego za oknem
  • daj mu zabawkę, którą dawno się nie bawiło
Wykorzystacie ten ziemniaczany trik? ;)

Zobacz także: Tak wygląda wychowanie dziecka! Zobacz przezabawne zdjęcia

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy